Loading...
Hobby

Depilacja laserowa – jak przebiega zabieg, jak się do niego przygotować

kobieta w hamaku

Zadbane, gładkie ciało to podstawa nie tylko pięknego wyglądu, ale również kwestia higieny i dobrego samopoczucia. Dlatego też profesjonalna depilacja laserowa nóg, łydek czy bikini to tak bardzo popularny zabieg. Depilacja profesjonalnym laserem cechuje się ponadto wysoką skutecznością. W jaki sposób przebiega zabieg? Jak się do niego odpowiednio przygotować?

Depilacja laserowa łydek, ud, bikini – jak przebiega zabieg?

Depilacja laserowa bikini bądź innej części ciała za pomocą profesjonalnego lasera LightSheer Duet to szybki, niemal bezbolesny zabieg. Długość trwania jednego zabiegu zależy od depilowanej powierzchni, dlatego też depilacja laserowa stóp czy bikini przebiega znacznie krócej niż depilacja laserowa ud albo łydek. Każdy zabieg w profesjonalnym gabinecie lub klinice poprzedzany jest konsultacją kwalifikującą do wykonania owego zabiegu. Na małym obszarze depilowanej okolicy wykonywana jest próba laserowa mająca na celu sprawdzenie reakcji termicznej skóry i dobór odpowiednich parametrów zabiegu.

Sam zabieg polega na emitowaniu przez laser fali o długości 800 nm, która przenika do 2 mm wewnątrz skóry. To bardzo mała głębokość, dzięki czemu działanie lasera jest powierzchowne i nie wpływa na funkcjonowanie organizmu. Emitowana łagodna wiązka promieni wnika do mieszka włosowego i niszczy go nieodwracalnie.

Zniszczeniu ulegają włosy znajdujące się w fazie wzrostu, a pozostałe, czyli będące w fazie uśpienia przez okres ok. 3-8 tygodni, nie są niszczone. Należy przy tym wiedzieć, że nie wszystkie włosy rosną w tym samym tempie. Dlatego też bywa, że włosy, które w chwili przeprowadzania zabiegu były w fazie uśpienia, nie zostały usunięte. Można się ich pozbyć dopiero wtedy, gdy ponownie wejdą w fazę wzrostu. Dlatego też depilacja laserowa bikini bądź innych części ciała musi zostać powtórzona.

Jak się przygotować do zabiegu?

Aby odpowiednio przygotować się do zabiegu, należy ogolić na gładko skórę, najlepiej w tym samym dniu, na który wyznaczono zabieg, ewentualnie dzień wcześniej. Ważne jest po prostu, aby włosy nie zdążyły odrosnąć.

Przed zabiegiem skóra powinna być umyta. Nie należy jej również niczym smarować. Nie powinno się stosować na nią balsamów, dezodorantów czy antyperspirantów bezpośrednio przed zabiegiem. W przypadku depilacji okolic twarzy konieczne jest dokładne zmycie makijażu. Po depilacji szczególnie wrażliwych miejsc, takich jak bikini i pachy, zaleca się skorzystanie ze znieczulenia w postaci kremu z prylokainą i lidokainą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.