Loading...
Hobby

Black Friday – co warto wiedzieć o fenomenie święta wyprzedaży?

dziewczyna na żółtym tle z czarnymi balonami

Czekasz na nadchodzący Black Friday? Chcesz wydać pieniądze z głową i nie popaść w zakupowe szaleństwo? To świetnie trafiłeś! Przedstawiamy sposób na to, jak odpowiednio przygotować się do nadchodzącego święta promocji, nie tracąc przy tym głowy.

Każdy z nas daje się czasem porwać szaleństwu zakupów. I nie ma w tym niczego złego! Kluczowe, by zachować złoty środek, a pieniądze wydawać w zaplanowany sposób. Najbliższą okazją do tego będzie zbliżający się Black Friday, a wraz z nim nadchodzące oszałamiające promocje, które pozwolą nam zaoszczędzić sporo gotówki.

Black Friday wywodzi się z Ameryki, gdzie jest obchodzony tuż po Dniu Dziękczynienia i wypada w ostatni weekend listopada. W tym dniu organizowane są największe wyprzedaże w niemal każdej branży. Jeśli więc planujecie wydatki, poczekajcie właśnie na ten moment.

Dlaczego warto kupować podczas trwania Black Friday?

Amerykanie co roku przeżywają ogromny boom zakupowy podczas Czarnego Piątku. Nic dziwnego. W Stanach Zjednoczonych promocje sięgają nawet 80%-90%. Najdroższe artykuły elektroniczne, czy produkty z najnowszych kolekcji można dostać praktycznie za bezcen. Nie dziwią więc dantejskie sceny tratujących się tłumów pod galeriami handlowymi w tym kraju.

W Polsce Black Friday nie wywołuje aż tak skrajnych emocji. Głównie ze względu na to, że obniżki cen są bardziej stonowane. Nie doświadczymy tu raczej ludzi przepychających się między półkami w poszukiwaniu upragnionych produktów. Ponadto w USA zazwyczaj to święto trwa tylko przez jeden dzień. Sklepy są wtedy otwarte przez całą dobę. U nas rozciąga się ono na cały weekend.

Gdzie znajdziemy największe obniżki cen produktów w sieci?

Podczas Czarnego Piątku być może najbardziej atrakcyjny jest sprzęt elektroniczny i AGD. Obniżki cen w tej branży sięgają nawet do 30%, a dodatkowo duże sklepy z elektroniką, takie jak Media Expert oferują wygodne raty lub odroczenie spłaty rat kredytu.

Lubiący trzymać formę mogą pokusić się o nowy sprzęt do ćwiczeń. To znakomita szansa na stworzenie domowej siłowni, w której odreagujecie trudy dnia codziennego. Zdrowie jest najważniejsze. Jeśli można dodatkowo na nim zaoszczędzić, to oczywiście dodatkowy plus. Dlatego przy okazji dbania o ciało zadbajmy również o siebie lub naszych bliskich. Zaopatrzmy się w przydatny podstawowy sprzęt medyczny, taki jak ciśnieniomierz czy pulsoksymetr.

Jak się uchronić przed zbędnymi wydatkami?

Zakupy są koniecznością, ale bywają też bardzo przyjemne. Każdy z nas lubi czasem kupić sobie coś nowego, w czym poczuje się wyjątkowo dobrze. Należy jednak pamiętać, żeby się podczas nich nie zatracić. Brak rozsądku może się negatywnie odbić na domowym budżecie.

Jeśli zdecydujecie się wziąć udział w listopadowych wyprzedażach, przygotujcie się do nich odpowiednio wcześniej. Dzięki temu nic was nie zaskoczy w trakcie. Oto nasze porady:

  • Tuż przed Black Friday możecie zrobić rozeznanie wśród najbliższej rodziny i przyjaciół. Dzięki temu zawczasu będziecie mogli przygotować się na święta, a prezenty dostaniecie po bardzo okazyjnej cenie.
  • Przygotujcie ścisłą listę zakupów. Zapiszcie na kartce lub w telefonie wszystkie rzeczywiście interesujące Was pozycje.
  • Sprawdźcie okazje w ulubionych sklepach.
  • Oszacujcie przybliżoną sumę wydatków i starajcie się jej nie przekraczać. Jeśli przykuje Waszą uwagę coś, czego nie ma na liście, zadajcie sobie pytanie, czy na pewno tego potrzebujecie.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.