Loading...
Choroby

Gdzie warto wyjechać zimą? Najlepsze uzdrowiska w Polsce

Polskie uzdrowisko


Uzdrowiska w Polsce najchętniej odwiedzane są latem. Zimą pobyt w nich może okazać się jednak równie wyjątkowy.

Zimowe uroki polskich uzdrowisk

Zimą miejscowości uzdrowiskowe kojarzą się głównie z pięknymi krajobrazami, spacerami po górach oraz zimowym szaleństwem. Warto jednak pamiętać, że najchłodniejsza pora roku oferuje turystom i kuracjuszom wiele innych, godnych uwagi atrakcji.

Jeśli chodzi o uzdrowiska w Polsce, podczas zimy godne uwagi są zarówno sanatoria w górach, jak i nad morzem. Mimo że kuracjusze decydują się najczęściej na leczenie uzdrowiskowe latem, to właśnie pobyt w czasie zimniejszych miesięcy może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Duszniki-Zdrój

Nieopodal Sudetów, w dolinie Bystrzycy Dusznickiej, położone jest uzdrowisko Duszniki-Zdrój, gdzie znajduje się obecnie sześć sanatoriów. Niedaleko miejscowości znajduje się Zieleniec, gdzie, zdaniem miejscowych, śnieg zalega aż do 150 dni w roku. Turyści mogą poczuć magię tutejszej, korzystając z stacji narciarskiej, w kolejkach górskich, oświetlonych trasach, a także nowoczesnych wyciągach wieloosobowych.

Podczas pobytu warto skorzystać z bogatej infrastruktury leczniczej – tutejsze sanatoria słyną z mineralnej wody, a sanatorium „Zimowit” może się poszczycić ujęciem wody leczniczej również wewnątrz obiektu. W Dusznikach leczy się m.in. choroby dolnych dróg oddechowych, ortopedyczno-urazowe, układu trawienia, reumatologiczne, kardiologiczne, naczyń obwodowych, osteoporozę, a także choroby kobiece.

Polańczyk

Polańczyk to położone w Bieszczadach miasteczko uzdrowiskowe, a jednocześnie prawdziwy raj dla miłośników górskich wędrówek. To idealna propozycja na zimę dla wszystkich kochających aktywny wypoczynek. Na uwagę zasługują tutejsze trasy spacerowe, takie jak Zielone Wzgórza nad Soliną oraz Perła Polańczyka.

W tutejszych sanatoriach, woda zawierająca pierwiastki zdrowotne wykorzystywana jest głównie do leczenia chorób kobiecych oraz oddechowych. Warto dodać, że w całej miejscowości znajduje się ponad tysiąc miejsc noclegowych i wypoczynkowych.

Ustka

Zimą można wybrać się także nad morze. Spacery nad wodą w mroźne dni hartują organizm i dotleniają mięśnie. Jednocześnie to właśnie o tej porze roku następuje wzmożone działanie jodu, który ma pozytywny wpływ na zdrowy styl życia, tarczycę oraz ogólną odporność.

Sama Ustka słynie z obfitych źródeł solankowych oraz złóż borowinowych, a tutejsze powietrze wykorzystuje się w leczeniu nadczynności tarczycy, chorób dróg oddechowych i serca, a także alergii. Co więcej, warto pamiętać, że prywatny pobyt w hotelach czy sanatoriach wiąże się w tym czasie z niższymi opłatami niż np. w wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.