Loading...
Sport

Jak krok po kroku przebiegają szkolenia dla początkujących surferów?

Jak wyglądają szkolenia surfingowe?

Szkolenia dla początkujących surferów to doskonałe rozwiązanie dedykowane osobom, chcącym rozpocząć swoją przygodę na fali. Tutaj można poznać nie tylko podstawowe techniki, które pomogą w walce z żywiołem, ale również przyswoić sobie najważniejsze pojęcia ze słownika surferów oraz przekonać się, jak w praktyce wygląda trening umiejętności surferskich. Jeśli właśnie planujesz zapisać się na swój pierwszy kurs, podpowiadamy jak przebiegają szkolenia dla amatorów surfingu i dlaczego warto z nich skorzystać.

Zanim wejdziesz do wody, czyli od czego rozpocząć naukę surfingu?

Na pierwsze lekcje surfingu należy zabrać nie tylko odpowiedni sprzęt i pozytywne nastawienie, ale również i sporą dawkę cierpliwości, dzięki której pokonasz trudności, które z pewnością pojawią się już na samym początku nauki. Zanim jednak złapiesz swoją pierwszą falę, konieczne będzie zdobycie odpowiedniego zaplecza teoretycznego. I to właśnie od zajęć teoretycznych rozpoczynają się na ogół szkolenia dla początkujących surferów. Wybierając np. kurs surfingu BSSURF już na wstępie zapoznasz się z zasadami bezpieczeństwa, nauczysz się rozpoznawać kierunek wiatru i oceniać panujące warunki oraz poznasz sprzęt, który będzie niezbędny, by rozpocząć swoją surferską przygodę.

Jak wyglądają pierwsze lekcje surfingu?

Dobre szkolenie wymaga sporo czasu i zaangażowania. W jego początkowych godzinach z pewnością nie złapiesz swojej pierwszej fali i nie poczujesz się jak prawdziwy surfer, podziwiany przez przypadkowych plażowiczów. Nie będzie to jednak czas stracony. Już we wstępnym etapie szkolenia nauczysz się bowiem, jak poprawnie leżeć na desce i w jaki sposób ustawić się względem fal, by osiągnąć zamierzony cel. Dowiesz się również, jak prawidłowo przyjąć pozycję stojącą i w jaki sposób rozpędzić się, by móc ostatecznie popłynąć na fali. A wszystko to pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów, gotowych służyć swoją wiedzą w postaci cennych wskazówek, rad i sugestii.

O czym warto pamiętać przed złapaniem pierwszej fali?

W pierwszym etapie zajęć z pewnością nie wejdziesz do wody, by szlifować swoje surferskie umiejętności. Dopiero zdobycie odpowiedniego przygotowania teoretycznego stanie się podstawą do nabywania praktycznych doświadczeń. Na początku jednak najważniejsze będzie pokonanie strachu przed upadkiem do wody, zwłaszcza jeśli doświadczysz go już na początku zajęć. Takie wywrotki skutkować mogą obiciami i siniakami, warto pamiętać bowiem, że surfing to sport ekstremalny, wymagający sporej dawki cierpliwości i uporu. Początkujący surferzy powinni zadbać również o obecność drugiej osoby w trakcie nauki. Będzie ona zarówno cennym wsparciem fizycznym w niesprzyjających warunkach, jak i psychicznym w trakcie przeżywania pierwszych porażek, które – co warto podkreślić – stanowią nieodzowny przystanek na drodze do ostatecznego sukcesu.

 Dlaczego warto jechać na kurs surfingu?

Jak przygotować się do szkolenia z surfingu?

Mogłoby się wydawać, że to właśnie zajęcia mają stanowić pierwszy etap przygotowania do rozpoczęcia przygody z surfingiem. Jak się jednak okazuje, zdecydowanie lepiej radzą sobie osoby, które poświęciły nieco czasu na wcześniejsze ćwiczenia fizyczne. Odpowiednia kondycja zapewni nie tylko szybsze rezultaty treningu, ale również uchroni kursanta przed przykrymi dolegliwościami w postaci zakwasów, które z pewnością pojawią się kolejnego dnia. Taki ból może nawet uniemożliwić kontynuowanie zajęć, dlatego też warto zadbać o odpowiednie przygotowanie fizyczne, co z pewnością przełoży się na wyśmienitą zabawę, nawet w momencie początkowych niepowodzeń.

Czy warto zapisać się na szkolenie dla początkujących surferów?

Szkolenia dla początkujących surferów to wyjątkowa szansa, by pod okiem profesjonalisty rozpocząć swoją przygodę na fali. Ich uczestnicy zyskują solidne zaplecze teoretyczne, a także praktyczne wsparcie doświadczonych instruktorów, co z pewnością przekłada się na pierwsze sukcesy. Warto jednak do takich zajęć podejść nie tylko z dużą dawką cierpliwości, ale również i uśmiechu, który pozwoli przezwyciężyć początkowe trudności i pokonać zniechęcenie, wynikające z pierwszych niepowodzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.