Loading...
Zdrowie

Jak wybierać kosmetyki na atopowe zapalenie skóry?

Kobieta używa kosmetyków do atopowej skóry

Artykuł partnera.

Jakie kosmetyki na atopowe zapalenie skóry wybrać? Co stosować, aby uporać się ze świądem, nadmierną suchością i podrażnieniem, a chorobę wprowadzić w stan remisji? Pielęgnacja skóry dotkniętej AZS nie jest łatwa. W tym artykule wskazujemy, na co zwrócić szczególną uwagę, aby odpowiednio zadbać o jej prawidłową kondycję oraz podpowiadamy, jak wybierać kosmetyki na atopowe zapalnie skóry.

Jak wybierać kosmetyki na atopowe zapalenie skóry?

Atopowe zapalenie skóry to przewlekła, autoimmunologiczna, zapalna choroba skóry odznaczająca się występowaniem okresów remisji i nawrotów. Skóra nią objęta wymaga ukierunkowanej terapii i kosmetyków na atopowe zapalenie skóry – boryka się bowiem z bardzo wysoką suchością, silnym świądem, występowaniem rumienia i zaczerwienienia, a nierzadko także grudek i pęcherzyków. Dodatkowym utrudnieniem jest wysoka reaktywność. Niski poziom tolerancji sprawia, że nawet krótkotrwały kontakt z czynnikiem drażniącym w niewielkiej ilości może doprowadzić do poważnego zaostrzenia stanu zapalnego. Właśnie z tego powodu tak duże znaczenie ma przemyślana pielęgnacja oraz staranny dobór kosmetyków na atopowe zapalnie skóry.

Kosmetyki na atopowe zapalenie skóry

Właściwie dobrane kosmetyki na atopowe zapalenie skóry pełnią bardzo istotną funkcję w terapii. Wraz z odpowiednio dopasowanym leczeniem farmakologicznym mogą przynieść bardzo dobre efekty w poprawie kondycji skóry oraz wyraźnie podnieść komfort życia osoby dotkniętej chorobą. Choć niestety, AZS wciąż pozostaje w grupie schorzeń leczonych objawowo, właściwe dobrane środki, w tym pielęgnacja, a ponadto unikanie czynników drażniących, pozwalają na utrzymanie choroby w ryzach – wydłużanie stanu remisji oraz zmniejszenie nasilenia objawów w czasie nawrotów. Jak dbać o skórę z atopią i po jakie kosmetyki na atopowe zapalenie skóry warto sięgnąć, aby ją ukoić, złagodzić świąd i poprawić ogólną kondycję?

Jak wybrać kosmetyki na atopowe zapalenie skóry?

Wybierając kosmetyki na atopowe zapalenie skóry, należy pamiętać, że przewlekle sucha skóra z atopią to skóra z dysfunkcjami w zakresie naturalnych mechanizmów obronnych. Jest przepuszczalna, a przez to osłabiona, reaktywna i niezdolna do utrzymania odpowiedniego nawilżenia, a co za tym idzie wysoce podatna na działanie zewnętrznych czynników i pojawianie się stanów zapalnych.

Głównym celem stosowanych kosmetyków na atopowe zapalenie skóry powinno być nawilżenie oraz odbudowa bariery naskórkowej – włącznie z fizjologiczną florą bakteryjną. W tym zadaniu sprawdzą się w szczególności preparaty zawierające składniki, które zwiążą wodę w naskórku i głębszych warstwach oraz uszczelnią płaszcz hydrolipidowy, co pozwoli na zahamowanie transepidermalnej utraty wody. Bardzo ważną kwestią jest bezpieczny, przebadany, najlepiej hipoalergiczny skład. Szeroka gama wysokiej jakości kosmetyków na atopowe zapalenie skóry, pozwalająca na ułożenie kompleksowej pielęgnacji, dostępna jest w sklepie internetowym 4skin: https://www.4skin.pl/sklep/wskazanie/atopia.

Jakie kosmetyki na atopowe zapalenie skóry?

Aby zadbać odpowiednio o skórę z AZS, należy działać wielokierunkowo. W pielęgnacji stawiać na właściwie dobrane kosmetyki na atopowe zapalenie skóry. Fundamentem codziennej pielęgnacji powinny być przede wszystkim preparaty bogate w emolienty – ceramidy, kwasy i estry tłuszczowe, oleje roślinne oraz substancje okluzyjne – które zadbają o odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie, uzupełniając lipidy naskórka oraz tworząc ochronną powłoczkę na jego powierzchni.

Z uwagi na wyjątkowo niski próg tolerancji, jednym z głównych wymogów, jaki stawiany jest kosmetykom na atopowe zapalenie skóry, jest wspomniany już bezpieczny, hipoalergiczny skład. Brak zawartości konserwantów, barwników, kompozycji zapachowych ma bardzo duże znaczenie i minimalizuje wystąpienie wyprysku kontaktowego oraz zaostrzenia zmian.

Wybierając kosmetyki na atopowe zapalnie skóry, nie należy zapominać także o innych jej potrzebach. W razie trudności z doborem odpowiednich produktów dla siebie warto zajrzeć na wspominaną już stronę sklepu 4skin.pl – oprócz bogatej oferty zawsze można tam także liczyć na profesjonalną i bezpłatną poradę kosmetologiczną.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.