Loading...
Uroda

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Kobieta na zabiegu depilacji laserowej

Artykuł sponsorowany.

Marzeniem zarówno wielu kobiet, jak i mężczyzn, jest gładka, pozbawiona zbędnego owłosienia skóra. Alternatywą dla usuwania włosków w zaciszu domowym jest depilacja laserowa, która cieszy się coraz większą popularnością, bowiem przeprowadzona w profesjonalnym miejscu pozwala na skuteczne i trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Podpowiadamy, jak przebiega zabieg oraz jakich rezultatów można się po nim spodziewać.

Na czym polega laserowe depilowanie ciała?

Przebieg zabiegu depilacji laserowej może różnić się w zależności od wykorzystanego sprzętu. Wśród najpopularniejszych urządzeń wyróżnia się m.in. lasery diodowe – podczas zabiegu głowica lasera przykładana jest do oczyszczonej wcześniej skóry, urządzenie oddaje wówczas tzw. „strzał”, który emituje wiązkę światła, które jest pochłaniane przez zawartą w łodydze włosa melaninę. Uzyskane w ten sposób ciepło zostaje rozproszone do sąsiadujących tkanek, uszkadzając tym samym mieszek włosowy oraz komórki, które są odpowiedzialne za inicjację procesów tworzenia nowych włosów.

Każdy zabieg depilacji laserowej powinien być poprzedzony konsultacją z profesjonalnym kosmetologiem – jak mówi nam ekspertka z gabinetu medycyny estetycznej Studio Laser:

Podczas konsultacji, która poprzedza zabieg, przeprowadzany jest wywiad z pacjentem, który pozwala na wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do depilacji. Następnie oceniany jest typ i stan skóry oraz włosów – na podstawie wyników kosmetolog dobiera odpowiednie parametry wiązki lasera. Ostatnim etapem konsultacji jest wykonanie tzw. próby laserowej.

Należy pamiętać, że istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu, a wśród nich wyróżnia się m.in. ciążę, nowotwory, zainfekowaną skórę, a nawet świeżą opaleniznę lub wykonaną w ostatnim czasie depilację woskową, mechaniczną lub chemiczną. W trosce o własne bezpieczeństwo, warto korzystać wyłącznie z usług gabinetów medycyny estetycznej, które oferują rzetelne konsultacje, przeprowadzone z doświadczonym specjalistą.

Jakie efekty daje depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, dzięki czemu można wykonać go w większości miast na terenie całego kraju – laserowe usuwanie owłosienia w Poznaniu oferuje m.in. gabinet Studio Laser.

Efekty zabiegu zauważalne są mniej więcej po 2 tygodniach, wtedy właśnie włosy zaczynają wypadać, a skóra staje się idealnie gładka. Aby utrzymać rezultaty, depilacja laserowa powinna być cyklicznie powtarzana – po ok. 3-4 seriach zabiegów, owłosienie zostanie usunięte niemalże w 100%. Liczba zabiegów zależy jednak od specyfikacji włosów oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta, jednak odpowiednio dobrane parametry wiązki lasera pozwalają na uzyskanie spektakularnego efektu.

Depilacja laserowa uważana jest za najskuteczniejszą metodę na pozbycie się niechcianego owłosienia. Warto jednak pamiętać, że o rezultatach w dużej mierze decyduje sposób przeprowadzenia zabiegu, a także rodzaj wykorzystanego urządzenia, dlatego najlepszym sposobem na osiągnięcie upragnionych efektów jest skorzystanie z oferty profesjonalnego i sprawdzonego gabinetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.