Loading...
Dom i rodzina

Jak zrobić masaż w domu? Doradzamy!

Masaż kobiety która leży na łóżku

Zawrotne tempo życia odbija się często na naszym samopoczuciu. Jedną z dolegliwości, które odczuwamy najczęściej, jest ból. Może on występować w każdej części naszego ciała, zaczynając od głowy, a kończąc na stopach. Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z wyżej wspomnianym jest masaż. W tym artykule podpowiemy, jak wykonać go samodzielnie w domowych warunkach.

Jakie są rodzaje masażu?

Do wyboru mamy trzy rodzaje masażu – relaksacyjny, zdrowotny i leczniczy. Ten pierwszy sprawdzi się w przypadku osób, które nie skarżą się na szczególne zmęczenie mięśni, a jedynie ich lekkie napięcie, które może być wywołane między innymi siedzącym trybem życia. Dzięki niemu możliwe jest rozluźnienie napiętych partii ciała, ale przede wszystkim odprężenie, które pozytywnie wpływa na psychikę osoby masowanej. Jeśli chodzi o masaż zdrowotny, to jest on przeznaczony głównie dla osób, które borykają się z uciążliwymi bólami mięśni. Jego wykonanie pozytywnie wpływa na poprawę krążenia, a także przyczynia się do ogólnego rozluźnienia mięśni. Jeśli chodzi o masaż leczniczy, to z całą pewnością nie powinniśmy go wykonywać w warunkach domowych, chyba że z zawodu jesteśmy masażystami lub fizjoterapeutami, znamy jego zasady i techniki, a także posiadamy odpowiedni sprzęt do masażu. Wykonując go bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, możemy jedynie zaszkodzić osobie borykającej się ze schorzeniami kręgosłupa czy innych części ciała.

Jak wykonać masaż w domu? Techniki

Zanim rozpoczniemy wykonywanie masażu, powinniśmy odpowiednio się do tego przygotować. Należy zakupić dedykowane tej czynności kosmetyki takie jak olejki, kremy czy balsamy. Dzięki nim nie dojdzie do podrażnienia skóry w wyniku długotrwałego pocierania. Niezwykle istotne jest również miejsce, na którym będzie leżała osoba masowana. Najlepiej w tej roli sprawdzają się łóżka do masażu, choć jak wiadomo w warunkach domowych mało kto je posiada. Alternatywą dla wyżej wymienionych może być klasyczne łóżko, na którym śpimy. Przechodząc do technik masażu, to w domowych warunkach należy skupić się szczególnie na trzech podstawowych. Są nimi: głaskanie, rozcieranie i ugniatanie. Głaskaniem rozpoczynamy i kończymy masaż. Rozcieranie polega na wykonywaniu okrężnych ruchów przy użyciu dłoni. Pomaga ono rozluźnić mięśnie. W przypadku ugniatania, przypomina lekkie szczypanie. Pobudza przepływ krwi, rozluźnia mięśnie i łagodzi ból.

Gdzie zaopatrzyć się w przyrządy do masażu?

Jeżeli planujemy dokonać zakupu sprzętów do masażu, warto zainteresować się ofertą jaką prezentuje brand TecTake Polska Sp. z o.o. Szeroki wybór w połączeniu z wysokiej jakości produktami sprawia, że każdy zakup tam dokonany jest trafiony. Sprawdź ofertę dostępną pod adresem tectake.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.