Loading...
Uroda

Jaką perukę wybrać i dlaczego? Syntetyczną czy naturalną?

Kobieta ma na głowie peruke

Podstawową różnicą między perukami syntetycznymi a naturalnymi jest surowiec, z którego są wykonane. Peruki syntetyczne są wykonane z materiałów sztucznych, takich jak akryl, nylon czy poliester, podczas gdy peruki naturalne są wykonane z ludzkich włosów. Peruki naturalne są zwykle droższe niż peruki syntetyczne, ponieważ surowiec do ich produkcji jest bardziej kosztowny.

Peruki syntetyczne są zwykle mniej trwałe niż peruki naturalne i wymagają częstszej wymiany. Peruki naturalne są bardziej wytrzymałe, a ich trwałość może być przedłużona dzięki odpowiedniej pielęgnacji.

Wybór peruki naturalnej

Największą zaletą peruk naturalnych jest ich wygląd, warto również zwrócić na ich teksturę.  Perukę z włosów naturalnych można też dowolnie stylizować. Włosy dobrze się układają, dopasowując do kształtu głowy. Peruki naturalne są też dużo trwalsze niż syntetyczne. Peruka naturalna, właściwie pielęgnowana może posłużyć przez wiele lat. Nie straci koloru i nadal będzie się łatwo poddawała stylizacji. Do pielęgnacji zarówno peruk naturalnych jak i syntetycznych dostępne są odpowiednie profesjonalne kosmetyki. Perukę należy przechowywać na specjalnym stojaku lub przeznaczonej do tego sztucznej głowie. Jeśli nie masz jeszcze, któregoś z nich to przechowuj do tego czasu perukę w pudełku ze sklepu. 

Zalety peruk syntetycznych

Peruki naturalne mają jednak również swoje wady, przede wszystkim są droższe niż syntetyczne, ze względu na trudność pozyskania surowców do ich produkcji. Wykonanie peruki z naturalnych włosów jest dużo bardziej pracochłonne, dlatego na wybrany przez siebie model będzie trzeba poczekać. Wymagają też systematycznej pielęgnacji, trzeba o nie dbać jak o własne włosy. Wymagają też odpowiedniego przechowywania, gdyż peruki naturalne są dużo wrażliwsze na warunki pogodowe niż peruki syntetyczne. Jeśli zadaniem Twojej peruki ma być wygląd jak najbardziej zbliżony do prawdziwych włosów, to najlepszym wyborem będzie peruka naturalna. Najczęściej do wyboru peruki syntetycznej skłania klientów cena. Surowiec do ich produkcji jest dużo tańszy, dlatego ich cena wypada korzystniej niż peruki z włosów naturalnych. Peruki syntetyczne są często wybierane na specjalne okazje (typu impreza sylwestrowa), jako część kostiumu czy szybka chwilowa zmiana wizerunku. Jeśli zastanawiasz się nad zmianą fryzury czy koloru włosów, ale obawiasz się radykalnych zmian, sprawdź dzięki peruce jak będziesz wyglądać w nowej stylizacji. 

Jeśli chcesz obejrzeć i przymierzyć peruki w Krakowie to zapraszamy do naszego sklepu. Znajdziesz w nim bogaty asortyment, oferujemy największy wybór peruk w Krakowie. Nasi wysokiej klasy eksperci z przyjemnością doradzą w jakiej fryzurze będziesz wyglądać najlepiej. Pomogą też odpowiednio zmierzyć obwód głowy, by peruka leżała idealnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.