Loading...
Dom i rodzina

Jaki komputer stacjonarny do 1000 zł?

Mężczyzna korzysta z komputera stacjnarnego.

Z komputerów korzysta coraz więcej osób, niezależnie od wieku, statusu społecznego oraz wykonywanego zawodu. Komputery stacjonarne coraz częściej zostają zastosowane w pomieszczeniach biurowych, gabinetach oraz przedsiębiorstwach handlowych i usługowych jako podstawowe narzędzia pracy. Zestaw komputera stacjonarnego składa się z jednostki systemowej, monitora, a także kontrolerów, takich jak klawiatura i mysz.

Jaki komputer stacjonarny wybrać?

Komputery z zainstalowanym systemem operacyjnym są coraz prostsze w codziennym użytkowaniu. Ponadto, wykorzystanie komputera w zakładzie pracy, wpływa na zwiększenie efektywności i jakości realizowanych czynności zleconych pracownikowi. Dlatego właśnie, obecnie komputery znajdują się w praktycznie każdej firmie oraz instytucji. W obecnych czasach, praca biurowa nie odbywa się już bez użycia systemu komputerowego. Przed dokonaniem zakupu zestawu PC, powinniśmy zapoznać się z funkcjonalnością urządzeń dostępnych do nabycia na rynku.

Komputer stacjonarny posiadający przeciętne parametry i zastosowane fabrycznie podzespoły, okazuje się idealny do codziennej, kilkugodzinnej pracy biurowej. Nieco większe wymagania techniczne dotyczące parametrów komputera, będą mieli programiści i informatycy. Zestawy komputerowe znajdujące się w biurach rachunkowych, sekretariatach, komisariatach policji, czy też placówkach szkolnych, są to narzędzia pracy z zainstalowanymi programami, z których na co dzień korzystają pracownicy. Parametry takich komputerów powinny zostać dostosowane w zależności od wymagań technicznych wybranych programów komputerowych. Poniżej kilka modeli komputerów stacjonarnych do 1000 złotych, na wysokość ceny ma wpływ ilość gigabajtów dysku oraz jego rodzaj (SSD/HDD), a także wydajność kart graficznych.

  • Komputer MODECOM Mini FreePC – Idealny do małych pomieszczeń biurowych. To najmniejszy i jednocześnie najtańszy model komputera, przeznaczony do podłączenia bezpośrednio do monitora. Dostępny już od 159zł do 229zł, posiada wszystkie potrzebne funkcje, parametry oraz system operacyjny, a także szybki dysk SSD w cenie zakupu urządzenia.
  • Komputer GIGABYTE Brix – Niskobudżetowy komputer z procesorem i kartą graficzną Intel, dostępny w cenie od 500zł do 599zł. Do urządzenia należy dodatkowo dokupić dysk oraz pamięć operacyjną o parametrach wybranych według zapotrzebowania, jest to koszt od 100zł do 300zł. Niewielkie urządzenie biurkowe, nie zajmuje wiele miejsca oraz umożliwia instalację najbardziej potrzebnych oprogramowań na twardym dysku.
  • Komputer HP 280 – Zaawansowany technologicznie sprzęt komputerowy, znajdujący zastosowanie w małych biurach i sekretariatach. Cena za komputer wraz z wyposażeniem w dysk oraz kartę graficzną, to koszt od 649zł do 799zł. W tej cenie nabędziemy obudowę z wszystkimi podzespołami, niezbędnymi do rozpoczęcia pracy biurowej, obsługi programów księgowych, rejestracji sprzedaży i inwentaryzacji.

Zakup odpowiedniego monitora

Jednym z głównych kontrolerów wykorzystywanych podczas pracy przy komputerze jest monitor, który wyświetla procesy działania programu z którego korzystamy, lub przeglądarkę internetową. Dostępne są do nabycia różne rodzaje monitorów produkowane w technologii LED, różnią się one głównie proporcjami i rozdzielczością. W przypadku monitorów, zastosowane parametry także mają wpływ na efektywność pracy, lecz przede wszystkim na stan zdrowia użytkownika komputera. Monitory z funkcją przyciemnienia ekranu oraz funkcją trybu nocnego, idealnie nadają się nie tylko do pracy w godzinach nocnych oraz po zmroku, lecz także w pracy biurowej, gdzie wzrok pracownika narażony jest na uszkodzenie związane z wielogodzinną pracą przy monitorze. Pomimo tego, że nowoczesne technologie stosowane w monitorach, są znacznie bezpieczniejsze dla ludzkiego wzroku niż kilka lat temu, należy zabezpieczyć się przed generowanym przez wyświetlacze niebieskim światłem. Poprzez stosowanie funkcji takich jak tryb nocny, redukujemy poziom oddziaływania światła niebieskiego, które przy długotrwałym korzystaniu z komputera, może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie i jakość snu.

Jak się okazuje, nowoczesne zestawy komputerowe idealnie nadają się zarówno do pracy biurowej, jak również do zastosowania w gospodarstwach domowych. Po dobraniu jednostki systemowej, a także monitora z odpowiednimi parametrami oraz funkcjami, możliwe jest przystosowanie zestawu do codziennej pracy. Zdecydowanie warto zapoznać się z możliwościami nabycia nowoczesnych i wielofunkcyjnych zestawów komputerowych, na platformie sklepu internetowego lub w sklepie stacjonarnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.