Loading...
Uroda

Jaki krem z filtrem wybrać i dlaczego warto używać kremów z SPF przez cały rok?

Używanie kremu z filtrem na plaży

Artykuł sponsorowany.

Korzystanie z kremów z filtrem SPF jest zalecane nie tylko podczas letnich miesięcy w roku. Najlepiej, aby ich stosowanie stało się codzienną rutyną – zwłaszcza gdy wiele godzin w ciągu dnia spędza się na świeżym powietrzu. Czym należy się kierować podczas zakupu kosmetyku?

Kremy spf – co się kryje pod tą nazwą?

Kremy spf do twarzy zawierają filtr (Sun Protection Factor), który określa współczynnik ochrony przeciwsłonecznej. Dobór kosmetyku pod kątem konkretnego stężenia składników zabezpieczających przed działaniem promieni ultrafioletowych powinien być uzależniony od indywidualnych preferencji, ale też poziomu wrażliwości skóry danego użytkownika. Produkty przeznaczone do ochrony skóry przed promieniowaniem ultrafioletowym można kupić w licznych sklepach internetowych, w tym na stronie https://www.51015kids.eu/zdrowie-i-uroda/kosmetyki-dla-kobiet/opalanie.

Kremy z filtrem – jakie spf na co dzień?

Z kremów z filtrem korzysta się głównie latem. Nie oznacza to jednak, że użytkownicy są całkowicie zabezpieczeni w pozostałych miesiącach roku. Nawet w pochmurne, jesienne dni szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe może niekorzystnie wpływać na kondycję skóry. Co gorsza, także osoby, których praca ma charakter biurowy i odbywa się w zamkniętym pomieszczeniu, są narażone na negatywne skutki promieniowania UV. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego zdecydowanie warto używać kremów z SPF przez cały rok, nawet w chłodniejszych miesiącach roku, gdy temperatura jest niska i nie ma intensywnej ekspozycji na słońce. Warto pamiętać – promieniowanie UV bez trudu przenika przez chmury.

Kremy z filtrem a promieniowanie UVA

Promieniowanie UVA oddziałuje na ludzką skórę zarówno podczas słonecznego, jaki i pochmurnego dnia. Pokonuje szklaną barierę, w postaci szyby okiennej i docierając do osób, które znajdują się wewnątrz budynku. Promieniowanie UVA przenika najmocniej w głąb skóry (docierając do skóry właściwej), i powodując największe jej uszkodzenia. Potrafi ono nawet wniknąć w struktury DNA i w ten sposób długofalowo osłabiać skórę. To właśnie ono odpowiedzialne jest za fotouczulenia, fotostarzenie się, a nawet nowotwory skóry, w tym czerniaka. Ten rodzaj fal także nie jest powiązany z powstawaniem opalenizny. Niektóre kosmetyki mają na etykiecie wartość UVA, zaznaczoną w kółeczku. Oznacza to, że jest ona zbliżona do 1/3 wartości SPF w produkcie.

Promieniowanie UVB a kosmetyki przeciwsłoneczne

Z kolei promieniowanie UVB charakteryzuje się słabszym oddziaływaniem na ludzki organizm niż UVA. To właśnie jemu zawdzięcza się brązowy, opalony odcień skóry, tak pożądany w letnim czasie. Wartość SPF, która widnieje na opakowaniach kremów, zwykle odnosi się jedynie do ochrony przed promieniowaniem UVB.

 Ile spf na twarz? Które kremy z filtrem będą odpowiednie?

Ze względu na to, że różne rodzaje promieniowania mają negatywne oddziaływanie na dobrostan cery, tak ważne jest wybieranie kremów ochronnych, które zabezpieczają zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB. Ich szerszy zakres działania danego kosmetyku, tym lepiej. Osoby o bardzo wrażliwej, jasnej cerze czy skłonnością do rumienia lub pękających naczynek powinny wybierać kremy do twarzy z wyższym SPF, na przykład SPF 30 lub SPF 50. Z kolei te, które niezbyt długo przebywają na słońcu, większość pracy wykonując w pomieszczeniu, a przy tym nie wykazują nadwrażliwości na słońce, mogą sięgnąć po kosmetyki z filtrem SPF 15 lub SPF 20. Warto dbać o swoje zdrowie i urodę na co dzień, nie tylko latem. Dlatego dobrze zapoznać się z szerokim asortymentem kosmetyków, które chronią przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym i zrobić wygodne zakupy online  w jednym ze sklepów internetowych, np. 5.10.15.!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.