Loading...
HobbyUroda

Jakie urządzenia do mikrodermabrazji wybrać?

Kobieta w kapeluszu

Mikrodermabrazja jest zabiegiem obecnie najczęściej wykonywanym w zakładach medycyny estetycznej. Wiele kobiet decyduje się na niego regularnie, chcąc poprawić wygląd i kondycję swojej skóry. Nic w tym dziwnego, w obecnych czasach bardzo dużą uwagę przykuwa się do wyglądu zewnętrznego. Mało tego, również mężczyźni coraz chętniej i odważniej zaczynają korzystać z zabiegu mikrodermabrazji, która ma bardzo korzystny wpływ na cerę.

Co to jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem, który polega na ścieraniu zrogowaciałego naskórka. W ten sposób skóra staje się znacznie bardziej odżywiona, gładka i lepiej wchłania składniki aktywne z kosmetyków. Mikrodermabrazja różni się od tradycyjnej dermabrazji przede wszystkim tym, że kosmetyczka wykonująca pacjentowi zabieg ma możliwość dotarcia do głębszych warstw skóry.

Popularność mikrodermabrazji i świadomość jej dobroczynnego wpływu na skórę wzrosła na początku dwudziestego pierwszego wieku, gdy zaczęły z niej korzystać nie tylko gwiazdy telewizji i estrady, ale także zabieg stał się popularny wśród wszelkich klas społecznych. Urządzanie do wykonania zabiegu mikrodermabrazji wykorzystuje się zazwyczaj z trzema podstawowymi końcówkami, jednak najpopularniejszą jest ta, która ma kryształki diamentu. Jej efektywność jest na bardzo wysokim poziomie, przy stosunkowo niskiej cenie za przeprowadzenie usługi.

Rodzaje mikrodermabrazji

Do wykonania zabiegu mikrodermabrazji urządzenia można podzielić na trzy podstawowe rodzaje:

  • – z głowicami diamentowymi
  • – z głowicami z mikrokryształkami tlenku glinu, czyli korundu
  • – z głowicami do mikrodermabrazji tlenowej

Pierwszy zabieg polega na użyciu urządzeń z głowicami zaopatrzonymi w końcówki z pierścieni ścierających z naturalnego lub sztucznego diamentu. Podczas procesu złuszczania głowice jednocześnie zasysają skórę do filtra, który musi być wymieniany po każdym pacjencie. Najczęściej mikrodermabrazję stosuje się w przypadku skóry cienkiej i wrażliwej.

W przypadku drugiego rodzaju mikrodermabrazji urządzenie wykorzystuje głowice z mikrokryształkami tlenku glinu, a głowica posiada dwie końcówki. Za pomocą mikroskopijnych kryształków, skóra jest piaskowana przy pomocy jednej głowicy, a druga wyłapuje zużyty korund wraz ze startym naskórkiem. Poleca się ją głównie w przypadku cery z rozstępami, cellulitem i bliznami.

Mikrodermabrazja jest najnowszym rodzajem zabiegu, toteż jego popularność jeszcze nie jest tak duża. Dodatkowo sam proces złuszczania jest niezwykle delikatny. Wszystko dlatego, że podczas zabiegu wykorzystuje się tlen pod wysokim podciśnieniem, wzbogacony o cząsteczki płynu fizjologicznego. W ten sposób skóra się złuszcza i dodatkowo dotlenia. Oksydermabrazję stosuje się głównie w przypadku cery ziemistej, trądzikowej i wrażliwej.

Mikrodermabrazja w domu

Do wykonania w domu zabiegu mikrodermabrazji urządzenia nie są niezbędne. Najczęściej w tym przypadku wykorzystuje się dostępne na rynku kosmetyki, które posiadają mikrocząsteczki, dzięki którym można wykonać peeling danej części ciała. Owszem, można także zakupić odpowiednie sprzęty, ale warto wiedzieć, jak się z nimi obchodzić, gdyż mogą wyrządzić więcej złego niż dobrego.

Mikrodermabrazja wykonywana regularnie w domu, przy pomocy kosmetyków, przynosi także bardzo dobre efekty. Minusem jest jednak to, że wymaga to znacznie więcej czasu niż zabieg w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej, czy też zakładzie kosmetycznym. Jest to jednak świetna alternatywa dla osób, których nie stać na takie wizyty, a mimo to chcą uporać się z problematyczną cerą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.