Loading...
Jedzenie

Jeden nawyk, który zmienił całe moje życie

Catering dietetyczny

Artykuł partnera.

Prowadzenie zdrowego trybu życia to poważne wyzwanie, szczególnie w dzisiejszych czasach. Higiena snu, regularne posiłki, ograniczane stresu – wszystko to odbija się na codziennym życiu. Istnieje prosty sposób, który pozwala poradzić sobie z jednym z tych wyzwań bez przesadnego angażowania i rezygnowania z dotychczasowych przyzwyczajeń. Jest to catering dietetyczny. Jedzenie posiłków o regularnych porach nie musi już więcej być problemem.

Catering dietetyczny w Gdyni – sposób na regularne posiłki

Problemy gastryczne i nadwaga były na stałe związane z moim trybem życia – tam mi się przynajmniej wydawało. Jadłem byle jak, byle gdzie i często też byle co. Najlepiej, żeby było szybko i bez zbędnego gotowania. Szybko obrosłem tłuszczem i przegapiłem moment, w którym moja kondycja drastycznie zmalała. Nawet podstawowe czynności, takie jak wchodzenie po schodach, zaczęły mi sprawiać trudności. Mimo to nie umiałem trzymać się diety. Przerastało mnie wielogodzinne chodzenie po sklepach, szukanie składników i gotowanie z wagą i miarką w ręce. Otyłość jednak przeszkadzała mi coraz bardziej i trzeba było coś z tym zrobić. W końcu trafiłem w internecie na reklamę cateringu dietetycznego. Zaciekawiony zajrzałem na stronę internetową i dałem się skusić. Okazało się, że była to jedna z lepszych decyzji, jaką kiedykolwiek podjąłem. Przywykłem już, że catering dietetyczny Gdynia jest ze mną na co dzień. To znacznie ułatwiło mi życie i sprawiło, że czuję się o wiele lepiej. Żeby zacząć, wystarczyło mi zaledwie kilka kliknięć.

Czym jest dieta pudełkowa?

Wielu osobom catering kojarzy się z obsługą imprez. W pewnym sensie dieta pudełkowa ma z tym coś wspólnego, chociaż firma cateringowa obsługuje wówczas tylko jedną osobę. Nas. Wszystko zaczyna się od wyboru diety. Znajdzie się coś dla sportowców, osób z nadwagą, cukrzyków, osób nietrawiących laktozy czy z nietolerancją glutenu. Dietę można dopasować praktycznie do dowolnych preferencji i okoliczności. Wybrawszy już odpowiedni dla mnie plan posiłków, zacząłem co rano otrzymywać przesyłkę. Znajdowało się w niej pięć przygotowanych wcześniej i zapakowanych posiłków. Ustaliłem pory, o których je jadłem, a mój organizm bardzo szybko przywykł do tej rutyny. Problemy gastryczne zniknęły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, niemalże z dnia na dzień. Wynikało to nie tylko z regularności, ale też z wysokiej jakości jedzonych przeze mnie posiłków. Każde danie składało się bowiem wyłącznie ze zdrowych rzeczy, które były zgodne z wybraną przeze mnie dietą. Nie sądziłem, że zdrowe, może też oznaczać smaczne. A jednak.

Na co dzień i od święta – catering

Moim największym problemem były nadmiarowe kilogramy. Żadna dieta cud nie chciała sprawić, żebym w magiczny sposób stracił chociaż kilka kilogramów bez natychmiastowego przybrania na wadze zaraz po jej zakończeniu. Do czasu, gdy zdecydowałem się na catering. Waga zaczęła spadać stopniowo i to mimo braku aktywności fizycznej. Wszystkie dania był przygotowane w taki sposób, że nie odczuwałem, iż zmniejszyła się liczba spożywanych przeze mnie kalorii. Większa liczba posiłków – aż pięć, zamiast wcześniejszych dwóch-trzech – pozwoliła mi wyregulować organizm, który nie musiał już odkładać sobie tłuszczu na później. Dietetyk z firmy cateringowej dokładnie wytłumaczył mi, dlaczego stałem się gruby i jak mogę się tego pozbyć. Zawsze myślałem, że konieczne do tego będzie ważenie produktów i liczenie kalorii, ale dzisiaj ktoś robi to za mnie. Po trzech miesiącach na diecie pudełkowej, schudłem zauważalnie i musiałem kupić sobie nowe ciuchy. Mówiąc szczerze, byłem gotów na to poświęcenie. Wszystkie wyniki badań znacznie się poprawiły, zwiększyła się moja sprawność ruchowa i zacząłem mieć chęć do życia. Nie brakowało mi energii nawet na długie spacery i jazdę na rowerze, o czym wcześniej mogłem jedynie pomarzyć.

Gdzie warto zamówić catering dietetyczny?

Zamówienie cateringu dietetycznego jest bardzo proste. Wystarczy odwiedzić stronę FitApetit i wybrać odpowiednią dietę dla siebie. Wybór jest naprawdę szeroki i każdy znajdzie coś zgodnego z jego preferencjami. Największym zaskoczeniem dla mnie było to, że chcąc schudnąć, nie musiałem rezygnować z mięsa i tłuszczu, wystarczyło tylko zmienić je na wartościowe i zdrowe. Wybór dań w FitApetit jest bardzo szeroki, a w ramach większości diet można zdecydować się na różną liczbę posiłków oraz kalorii. Osoby aktywne fizycznie mogą wybrać dietę, która dostarcza ponad 2 tysiące kalorii na przestrzeni całego dnia. Jedyne, co trzeba robić, to regularnie sięgać po wcześniej przygotowane posiłki. Wielokrotnie mimo różnych przygód w drodze do pracy moje pudełko z obiadem przetrwało wszystkie turbulencje. Catering od FitApetit jest wspaniale zorganizowany i niezwykle wygodny. Jakość składników zachwyca i sprawia, że nie można doczekać się kolejnego posiłku. Jednocześnie dania wykonane są w taki sposób, że są sycące i nie pozostawiają uczucia głodu. To ogromna pomoc dla każdego, kto chce trzymać się diety, ale nie ma czasu, chęci lub siły woli, żeby zajmować się wszystkim samodzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.