Loading...
Styl życia

Kołobrzeg – apartamenty z widokiem na morze i przyrodnicze atrakcje okolicy

Apartament bliżej morza Kołobrzeg – widok na morze i pustą plażę niedaleko Kołobrzegu

Marzy Ci się apartament bliżej morza? Kołobrzeg to popularny nadbałtycki kurort i znane uzdrowisko. Leczy się w nim m.in. choroby układu oddechowego oraz schorzenia stawów. Warto również pamiętać o pięknej przyrodzie, jaka otacza Kołobrzeg – apartamenty z widokiem na morze chętnie wynajmują tam osoby, które podczas urlopu w szczególności cenią sobie obcowanie z naturą.

Apartament bliżej morza – Kołobrzeg na wyciągnięcie ręki

Kołobrzeg to miasto położone w północnej części województwa zachodniopomorskiego – nad samym Morzem Bałtyckim, u ujścia rzeki Parsęty. Jest to popularny kurort, do którego co roku przyjeżdżają osoby spragnione wypoczynku na piaszczystych plażach i kąpieli w wodach Bałtyku. Ze względu na unikalny mikroklimat, a także pokłady borowiny, źródła wód mineralnych i solanki, Kołobrzeg jest także cenionym uzdrowiskiem. Leczy się tam m.in. choroby układu oddechowego, układu krążenia, a także schorzenia stawów.

Dlaczego jeszcze warto odwiedzić Kołobrzeg? Apartament z widokiem na morze w tym właśnie mieście może być świetną bazą wypadową dla osób, które podczas urlopu cenią sobie przede wszystkim obcowanie z naturą. W samym Kołobrzegu oraz jego najbliższych okolicach jest mnóstwo wyjątkowych pod względem przyrodniczym miejsc, w których można w ciszy i spokoju podziwiać florę oraz faunę.

Kołobrzeg – apartament z widokiem na morze i Koszaliński Pas Nadmorski

Miasto Kołobrzeg i wchodzące w jego skład wybrzeże Bałtyku są częścią tzw. Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego – utworzonego w 1975 r. o łącznej powierzchni ponad 37 tys. hektarów w celu ochrony krajobrazu oraz naturalnych walorów tamtejszego środowiska przyrodniczego, w szczególności pasma wydm, podmokłych nadmorskich łąk oraz szlaków wędrownych ptactwa.

Jeśli więc masz zabukowane noclegi w Kołobrzegu, koniecznie poznaj tamtejsze wyjątkowe walory krajobrazowe. Należą do nich m.in. nadmorskie wydmy, lasy oraz łąki – wszystko to tworzy bogaty ekosystem o zróżnicowanej roślinności drzewiastej i zaroślowej. Na obszarze tym bytują także liczne gatunki ptactwa, w tym jastrząb gołębiarz, myszołów zwyczajny, bocian biały i czarny, żuraw i zimorodek. Jest to prawdziwy raj dla ornitologów, którzy mogą – z zachowaniem wszystkich zasad – podpatrywać życie ptactwa.

Nie tylko apartamenty bliżej morza – Kołobrzeg i rezerwat Podczele

Gdy już uda się wynająć idealny apartament z widokiem na morze Kołobrzeg, warto udać się do rezerwatu Podczele, będącego wschodnią granicą Ekoparku Wschodniego, rozpościerającego się na długości około 3 km wzdłuż wybrzeża. Przez długi czas Ekopark był niedostępny dla turystów, ale obecnie przebiega tam trasa pieszo-rowerowa, uznawana za jedną z najpiękniejszych w Polsce.

Obszar podziwia się z drewnianych pomostów: z jednej strony co chwilę widać plażę, z drugiej – bujną roślinność porastającą Ekopark. Wzdłuż całej trasy ustawione są liczne zadaszone wiaty, pod którymi można usiąść i wsłuchać się w śpiew ptaków. Niczym dziwnym nie są także pojawiające się dzikie kaczki albo gęgawy z młodymi, które liczą na… poczęstunek od turystów.

Kołobrzeg – apartamenty z widokiem na morze idealne do spacerów w parkach

Bez względu na to, czy ktoś wynajmuje pokoje w centrum miasta, czy apartamenty bliżej plaży, Kołobrzeg zachęca również do spędzania czasu w tamtejszych parkach. Jest ich kilka i wszystkie wpisane są do rejestru zabytków. I tak np. funkcję uzdrowiskową – ale także ochronną przed wiatrem – pełni Park Nadmorski, czyli Park im. Stefana Żeromskiego. Został założony w 1853 r., a obecnie znajdują się tam promenada wydmowa, ścieżka zdrowia oraz ścieżka rowerowa.

W zachodniej części Kołobrzegu, bezpośrednio nad morzem, zlokalizowany jest Park im. Jedności Narodowej. Zabytkowym drzewostanem oraz pozostałościami fosy miejskiej i fortyfikacji dawnego Kołobrzegu może się pochwalić Park gen. Henryka Dąbrowskiego. Z kolei w centrum miasta znajduje się Park 18. Marca – z alejkami, ławeczkami i fontanną.

Kołobrzeg to miejscowość, w której można poopalać się na plaży, wykąpać w morzu, skorzystać z różnego rodzaju rozrywek i atrakcji, ale także spędzić spokojny czas w otoczeniu przyrody. Warto rozważyć tę opcję, planując urlop nad Bałtykiem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.