Loading...
Leczenie

Marihuana lecznicza – kiedy się ją stosuje?

lecznicza marihuana leży na stole

Marihuanę medyczną wykorzystuje się do leczenia różnych chorób i dolegliwości już od dawna. Jest jednym z naturalnych metod terapeutycznych oraz wspomagających proces leczenia. Jak działa medyczna marihuana? Kiedy zaleca się jej użycie?

Marihuana medyczna — co to?

Temat medycznej marihuany wciąż wzbudza sporo kontrowersji. Warto więc od razu podkreślić, że leczniczą marihuanę można stosować legalnie przy terapiach specjalistycznych w Polsce od 2017 roku. Oznacza to więc, że lek ten przy ścisłym stosowaniu się do zaleceń lekarza i odpowiednim doborze stężenia substancji czynnych, takich jak THC oraz CBD, jest dużo bezpieczniejszy niż ine dostępne leki dostępne dla Pacjentów i może przynieść poprawę jakości życia pacjenta..

Czym właściwie jest marihuana lecznicza? To Konopie indyjskie, roślina, która produkuje ponad 300 związków chemicznych. Najpopularniejszymi substancjami czynnymi są wcześniej już wspomniane THC oraz CBD. To pierwsze ma właściwości psychostymulujące, jednak w odpowiednim stężeniu, może łagodzić odczuwanie bólu, ma też działanie przeciwwymiotne  skuteczne jako wsparcie pacjenta po sesjach chemioterapii. Wzmaga też apetyt, co przy wielu chorobach jest bardzo ważne. CBD nie jest natomiast substancją psychoaktywną. Wykazuje silne działanie przeciwzapalne.

Leczniczą marihuanę można przyjmować na wiele sposobów. Wbrew pozorom, palenie jej wcale nie jest tu wskazywane. Susz konopny zaleca się przyjmować przede wszystkim w formie waporyzacji. Dzięki temu substancje czynne zostają szybko dostarczone do organizmu, a przy tym nie wytwarza się żadnych substancji smolistych i rakotwórczych.

Lecznicza Marihuana — przy jakich chorobach jest wykorzystywana?

Medyczna marihuana stosowana jest obecnie przy wielu chorobach i dolegliwościach. Jej uniwersalne działanie i właściwości lecznicze sprawiają, że często zaleca się ją, jako element terapii przy schorzeniach z naprawdę różnych grup medycznych, od wszelkich objawów bólowych, aż po choroby neurologiczne. W przypadku tych ostatnich, stosowanie marihuany medycznej odnosi szczególnie dużą skuteczność. Zresztą przy leczeniu choroby Alzheimera, stwardnienia rozsianego, epilepsji, czy też przy zespole Tourette’a, terapia taka cieszyła się dużą popularnością na zachodzie, zanim jeszcze w Polskim prawie zalegalizowano leczenie medyczną marihuaną.

Łagodzenie dolegliwości bólowych medycznej marihuany wykorzystuje się u pacjentów zmagających się z bólem pooperacyjnym, czy też przewlekłym. Bardzo powszechne jest też stosowanie konopi indyjskich przy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.