Loading...
Dom i rodzina

Materac 140×200 – idealny materac małżeński

Idealny materac małżeński

Artykuł partnera.

Jednym z najczęściej wybieranych rozmiarów materacy z przeznaczeniem do łóżka małżeńskiego jest 140×200. Taka powierzchnia materaca jest wystarczająca dla dwojga, a zarazem nie za duża do większości pomieszczeń przeznaczonych na sypialnie. Oprócz gabarytu materaca istotną sprawą jest również sama powierzchnia czyli surowce i ich właściwości. Z pośród dostępnych surowców wyróżniamy zarówno pianki jaki i maty utwardzające, różniące się stopniem twardości Ważnym elementem materaca dla dwóch osób jest użyta konstrukcja czyli sprężyny lub rdzenie piankowe.

Konstrukcja materaca 140×200 – która najlepsza i dla kogo

W materacach przeznaczonych do łóżka małżeńskiego sama konstrukcja czy jej brak ma największy wpływ na podparcie, żywotność, komfort użytkowania. W przypadku materacy dla dwóch osób poleca się zastosować konstrukcję z podwójną ilością sprężyn tzw Multipocket. Ten rodzaj konstrukcji zapewnia doskonałe podparcie, niezależną pracę powierzchni materaca, z wykluczeniem rolowania się osoby lżejszej na cięższą. Taki efekt uzyskujemy dzięki mniejszym sprężynom umieszczonym w kieszonkach materiałowych w ilości 510 szt na metr2. Dzieląc powierzchnie materaca 140×200 z druga osobą, zazwyczaj o innej wadze ciała często bywa tak, że podczas wstawania czy przewracania, ta druga odczuwa dyskomfort, budząc się w środku nocy. Dzieje się tak w przypadku źle dobranego modelu materaca, względem wagi ciała poszczególnych osób, czy upodobać każdej z osobna. Dlatego podczas zakupu materaca nie wystarczy skupić się wyłącznie na wielkości powierzchni materaca, ale na jego budowie i użytych surowcach.

Inne rodzaje materacy odpowiednie do łóżka małżeńskiego

W ostatnich latach popularność swą zyskują materace lateksowe, które są pozbawione konstrukcji sprężynowej, a mimo to tworzą bardzo dobre podtrzymanie ciała i to niezależnie od wagi użytkowników. Bazą materaca lateksowego jest rdzeń w formie bloku o wysokości 16 cm.  Lateks jest surowcem mocno sprężystym, odpornym na odkształcenie, a cała jego powierzchnia wzbogacona została o tzw. perforacje czyli szereg regularnych kanalików, mających za zadanie zwiększyć przepływ powietrza. Dzięki takiemu zabiegowi cały materac 140×200 zyskuje lepszą wentylację, czyli lepiej oddycha co przekłada się na wyższy komfort snu. Obecnie lateks stanowi  najwyższą klasę z pośród dostępnych surowców wykorzystywany w produkcji materacy. Posiada cechy antyalergiczne, w pełni bezpieczne dla osób z problemami skórnymi, rożnego rodzaju alergiami. Materace wykonane z tego surowca są bardzo uniwersalne ze względu na mocne dopasowanie się do nacisku i wagi osób korzystających tzw intuicyjne. Blok lateksowy poprzez swoja dużą gęstość a zarazem i sprężystość przyjmuje formę dopasowaną do nacisku. Większość uwag jakie można zauważyć względem materacy lateksowych są bardzo pozytywne, sprzyjające wysokiej jakości snu. Można uznać że takie materace mają jedyną wadę w postaci zwiększonej wagi produktu, który potrzebuje stabilnego podparcia. Stelaż pod taki materac powinien mieć małą przestrzeń pomiędzy poszczególnymi listwami.

Idealny materac małżeński

Inne surowce wykorzystywane w materacach 140×200

Rynek oferujący materace jest bogaty i mocno rozbudowany jeśli chodzi o surowce, które tworzą wykończenie danej powierzchni materaca nadając mu stopień twardości. Najwięcej spośród wszystkich surowców jest tych w stopniu H2- średnio twardym. Do tej grupy zaliczamy:

  • piankę T25 poliuretanową,
  • piankę Visco memory
  • piankę latekową
  • piankę profilowaną molet

Pianka Visco memory jest jedynym surowcem, który w podwójnej warstwie buduje stronę miękką materaca odkreślaną jako H1, pozostałe nie zmieniają stopnia twardości.

Występują również maty utwardzające, dzięki którym powierzchnia materaca 140×200 zyskuje na stabilności, z przełożeniem na mniejszą elastyczność i utwardzenie.

Do tego celu wykorzystuje się:

  • kokos, końskie włósie, trawę morską.

Wszystkie wymienione wyżej surowce są pochodzenia naturalnego, zatem bezpieczne dla alergików, zachowujące wentylację, ograniczając w ten sposób rozwój bakterii. Maty pochodzenia naturalnego nie chłoną wilgoci,  przez co w łóżku czujemy się świeżo i czysto.

Gdzie kupić odpowiedni materac w rozmiarze 140×200 odpowiedni do łóżka małżeńskiego

Materac w rozmiarze standardowym 140×200 dostępny jest w większości miejsc zajmujących się sprzedażą materacy. Jednak wybierając punkt zakupu warto wybrać taki, który oferuje najlepsze surowce, szybką realizację, długi czas testowania materaca, bezpłatny transport, rozmowę z doświadczonym konsultantem, i wiele innych zalet.  Sklep internetowy pod nazwą Sweetsen.pl oferuje najlepsze materace, wykonane z najwyższe jakości surowców, z precyzją, a co najważniejsze sama produkcja odbywa się w Polsce. Jeśli po przeczytaniu masz nadal wątpliwości zapraszamy do kontaktu, telefonicznego, mailowego czy poprzez rozmowę na czacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.