Loading...
Hobby

Skoki spadochronowe

Skoki spadochronowe

Rośnie baza firm w Polsce, które oferują vouchery na skok ze spadochronem. Być może do niedawna było to na tyle niecodzienne, że wzbudzało konsternację. Obecnie natomiast popularność takiej rozrywki zdecydowanie rośnie. Tym bardziej, że nie ma szczególnych przeciwwskazań do oddania takiego skoku.

Skok ze spadochronem w tandemie

Wiele osób wybiera skoki spadochronowe Kraków, powodem mogą być wyjątkowe widoki z perspektywy lotu ptaka. Chociaż tak naprawdę niezależnie od miejscowości ważne widoki z takiej wysokości muszą zapierać dech w piersi. Jak się okazuje koszt takiego przeżycia nie jest wygórowany, dlatego mają w swoim najbliższym otoczeniu fascynatów dużych dawek adrenaliny warto postawić na prezent w postaci vouchera. Przeszkody mogą zrodzić się jedynie w głowie, istnieje kilka zdrowotnych przeciwwskazań, ale w tej kwestii powinno się zasięgnąć opinii swojego lekarza rodzinnego. Reszta ograniczeń może być tylko wymyślona, zatem nie powinno się brać jej pod uwagę. Osoby, które po raz pierwszy decydują się na skoki spadochronowe Kraków mogą skorzystać z opcji tandemu. Polega to na tym, że uczestnik skoku jest przywiązany specjalną uprzężą do instruktora, to właśnie ten drugi jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo skoku. Przed wyskokiem oczywiście przeprowadzane jest teoretyczne szkolenie z zachowania się podczas takiego skoku. Należy uważnie słuchać, aby nikogo nie narazić na niebezpieczeństwo. Instruktor z pewnością oceni, czy dobrano właściwe obuwie, dodatkowo przekaże niezbędny ekwipunek na czas oddawania skoku spadochronowego.

Skoki spadochronowe

Przebieg skoku spadochronowego

Skoki spadochronowe w mieście Kraków składają się z kilku etapów, których kolejność jest ściśle przestrzegana przez organizatorów. Pierwszym jest wspomniane wcześniej szkolenie naziemne, podczas którego otrzymuje się możliwość lepszego zapoznania z instruktorem, z którym skacze się w tandemie. Następnie rozpoczyna się około 20-minutowy lot samolotem, podczas którego do skoczka przypina się instruktora. W skład uprzęży wchodzą cztery stalowe zaczepy, po zakończeniu tej czynności otrzymuje się taką informację. Już w progu samolotu niezbędne jest przybranie właściwej pozycji do skoku, tą samą, która była ćwiczona z instruktorem na ziemi. Skok oddawany jest z wysokości 4000 metrów, wówczas pozostaje podziwiać wyjątkowe widoki i rozkoszować się uczuciem powolnego spadania. To wszystko przeżywa się poprzez osiągnięcie prędkości mniej więcej 250 kilometrów na godzinę.

Lot ze spadochronem i lądowanie

Każdy kto miał okazję odbyć skoki spadochronowe Kraków doskonale wie, że swobodnemu opadaniu towarzyszy mnóstwo wyjątkowych odczuć. Dodatkową atrakcją jest fakt, że na wysięgniku instruktora znajduje się kamera uwieczniająca swobodne, spokojne i niczym niezakłócone spadanie. Instruktor przekazuje podczas skoku uchwyty sterownicze, aby uczestnik mógł przekonać się, z czym związane jest sterowanie spadochronem. Tuż przed lądowaniem instruktor z powrotem przejmuje stery i prosi uczestnika o przyjęcie pozycji do lądowania, omawianej przed startem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.