Loading...
Uroda

Olejek z czarnuszki – jak działa na włosy

Kobieta w dłoniach trzyma buteleczkę z olejkiem z czarnuszki

Olej z czarnuszki wielu osobom znany jest jako składnik spożywczy. Tymczasem substancja ta doskonale sprawdza się w kosmetyczce. Wykorzystać go można zarówno do pielęgnacji skóry/cery, jak i włosów. Po olej z czarnuszki warto sięgnąć np. chcąc rozpocząć olejowanie kosmyków. Jak ten zabieg będzie na nie działać?

Czym jest olejek z czarnuszki?

Czarnuszka, czyli Nigella sativa jest niewielką rośliną. Kwitnie ona w Azji Południowo- Zachodniej, na Bliskim Wschodzie oraz w Europie Południowej. Czarnuszkę rozpoznać można po pięknych niebieskich kwiatach. Najbardziej drogocennym elementem rośliny są jednak nasiona. To właśnie z nich pozyskiwany jest olej. Wytwarzany jest od ponad 2000 lat. Już starożytni korzystali z właściwości olejku z czarnuszki. Dziś jego działanie jest potwierdzone przez badania naukowe. Podają one, że wspomaga on leczenie astmy, obniża poziom cukru i cholesterol we krwi, wspomaga pracę mózgu, odchudzanie. Takie olejki z czarnuszki, jak ten dostępny na perfumeria.pl/collections/bioelixire marki Bioelixire sprawdzają się również do pielęgnacji włosów i skóry twarzy.

Kobieta po użyciu olejku z czarnuszki uśmiecha się

Jakie problemy rozwiąże olej z czarnuszki?

Olej z czarnuszki stosowany do pielęgnacji urody daje zniewalające i zdumiewające rezultaty. Stosowany na włosy pozwala cieszyć się lśniącymi, gęstymi, błyszczącymi kosmykami. Regularne jego stosowanie pozwala również pozbyć się problemów ze skórą głowy. Spotkać można się również z opinią, że olej z czarnuszki będzie zapobiegał łysieniu plackowatemu. Wynika to z tego, że zawarte w nim substancje doskonale regenerują włosy, przyspieszają ich porost oraz zwiększają ilość tzw. baby hair. Jednym słowem olej z czarnuszki przedłuża fazę wzrostu włosa, czyli anagenową.

Warto też wspomnieć, że olej z czarnuszki to domowy sposób na łupież. Jego regularne stosowanie pozwala wyeliminować objawy tej choroby skóry głowy. Ponadto specyfik ten rozwiązuje też takie problemy jak nadmierna łamliwość włosów, zbytnie ich przetłuszczanie się, nieprawidłowe pH skóry głowy.

Fiolka z olejkiem z czarnuszki stoi na stole

Jak stosować olej z czarnuszki na włosy?

Aby olejek z czarnuszki faktycznie wykazywał skuteczność, musi być stosowany regularnie oraz przez dłuższy czas. Pierwsze efekty kuracji powinny być zauważalne już po kilku zabiegach, ale ich utrwalenie wymaga stosowania olejku przez co najmniej kilka miesięcy wewnętrznie i zewnętrznie. Najczęściej olejek wykorzystuje się do tzw. olejowania. Zabieg ten polega na nałożeniu preparatu na wilgotne lub suche kosmyki, owinięcie ich folią i pozostawianie na 30-60 minut. Po olejowaniu włosy trzeba umyć szamponem. Olejek z czarnuszki można też wcierać w kosmyki. Rekomenduje się, aby zabiegi z wykorzystaniem tej substacji powtarzać co najmniej raz w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.