Loading...
Sport

Po co jest trener personalny?

Kobieta na siłowni ćwiczy z trenerem personalnym

Na siłowni można skorzystać z wielu sprzętów i ćwiczyć z różnym obciążeniem. Większość klientów nie potrafi samodzielnie ocenić, które ćwiczenia są dla nich odpowiednie i czy wybrane obciążenie jest przystosowane do ich możliwości. Trener personalny jest osobą, która profesjonalnie doradzi w takich przypadkach. Dlaczego warto korzystać z usług trenera personalnego?

Po co jest trener personalny?

Trener osobisty jest wykwalifikowaną osobą, która pomaga prawidłowo ćwiczyć i osiągać upragnione rezultaty. Dzięki niemu użytkownicy sprzętów na siłowni i klienci klubów fitness uczą się, jak wykonywać kolejne ćwiczenia, by ograniczyć ryzyko kontuzji. trenerzy personalni wskazują, jak i ile powtórzeń kolejnych ćwiczeń powinno się zrobić. Ich praca skupia się również na wskazaniu, kiedy robić przerwy między treningami i ile razy w tygodniu ćwiczyć, by osiągnąć zamierzony cel.

Jakie zalety mają ćwiczenia z trenerem personalnym?

Treningi personalne mają wiele zalet, wśród których najważniejsza jest wysoka efektywność ćwiczeń. Zawód trenera personalnego jest wykonywany przez osoby, które posiadają wykształcenie i doświadczenie związane ze sportem. Najczęściej rekrutuje się trenerów personalnych pośród absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego. Dzięki temu prywatny trener w Warszawie posiada wiedzę na temat budowy i pracy ludzkiego organizmu, metod budowania i rozciągania mięśni, prawidłowego żywienia i regeneracji ciała po aktywności fizycznej. Specjalista bez trudu radzi sobie z przygotowaniem odpowiedniego planu treningowego dla każdego klienta. Zostać trenerem personalnym nie może przypadkowa osoba.

Praca trenera personalnego jest nieoceniona dla osób, które po raz pierwszy przychodzą na siłownię. Dobry trener personalny pokazuje im, jak korzystać poprawnie z kolejnych sprzętów i jakie ćwiczenia wykonywać na poszczególne partie mięśni. Ponadto jego pomoc umożliwia poznanie najlepszych rodzajów aktywności fizycznej, by zgubić zbędne kilogramy, poprawić stan kręgosłupa lub ukształtować sylwetkę i rozbudować mięśnie.

Trener personalny to osoba, która motywuje do dalszych ćwiczeń, zwłaszcza gdy po pierwszych, szybkich efektach, przychodzi chwilowy zastój. Dotyczy to zarówno osób, które chcą spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, jak i zbudować masę mięśniową. Wykwalifikowany trener zachęci, by się nie poddawać i pomoże dobrać ćwiczenia, które skrócą okres oczekiwania na kolejne rezultaty regularnych wizyt na siłowni. Dodatkowo specjalista podpowie, po jakie suplementy można sięgnąć i jak jeść, by mieć więcej energii do ćwiczeń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.