Zabawki interaktywne – najlepszy prezent dla rocznego dziecka

Artykuł partnera.

Nowoczesne zabawki interaktywne są nie tylko doskonałym prezentem dla rocznego dziecka, ale także odpowiedzią na jego potrzeby rozwojowe. Producenci oferują coraz ciekawsze rozwiązania: zarówno kolorowe, przyjazne pluszaki, jak i klocki czy samochodziki, które towarzyszą dziecku nawet przez kilka lat. To produkty, które nie trafiają po kilku minutach zabawy do kąta, by popaść w zapomnienie. Rodzice natomiast zachwycają się ich właściwościami, które pozwalają ich maluchowi poznawać nowe umiejętności. Zabawki interaktywne to doskonały prezent na roczek lub święta.

Zabawki interaktywne dla dzieci pojawiły się na rynku wiele lat temu. Nietrudno jednak zauważyć, że współczesne propozycje producentów istotnie różnią się od ich prostych form znanych sprzed dekady. To produkty przygotowane z najwyższą dbałością o każdy detal, pięknie, kolorowe i przyciągające uwagę dziecka na naprawdę długi czas. Co istotne, tego rodzaju zabawki na roczek są w pełni bezpieczne dla dziecka, nawet jeśli korzysta z nich bez udziału rodzica. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę, by spośród dziesiątek dostępnych modeli sięgnąć po ten najlepszy. Podpowiadamy, jak wybrać zabawki interaktywne.

Jak wybrać zabawki edukacyjne na roczek?

Roczne dziecko wchodzi w bardzo ciekawy okres swojego życia. Jest żywo zainteresowane otaczającym je światem i w niezwykle szybkim tempie uczy się nowych rzeczy. Coraz częściej chce udowadniać swoją odrębność, a więc rezygnuje ze wsparcia rodzica. To bardzo ważne, by prezent na roczek (czy każdą inną okazję, np. święta czy mikołajki) był właściwie wybrany. Przede wszystkim musi być bezpieczny – zabawki interaktywne nie mogą posiadać żadnych małych elementów, które mogłyby zostać oderwane czy odgryzione. Zwróć również uwagę na materiały, z których produkt został wykonany. Wszystkie zabawki edukacyjne muszą mieć certyfikat CE, a więc nie kupuj gadżetów z niesprawdzonego źródła.

Przeglądając dostępne w sklepach zabawki edukacyjne na roczek, należy uwzględnić przede wszystkim bardzo szybki rozwój malucha. W tym okresie jego kompetencje bardzo szybko ewoluują, dlatego to bardzo ważne, by ofiarowane mu gadżety oferowały kilka poziomów trudności, które dziecko będzie odkrywało z biegiem czasu. Nowe wyzwania to także nowe umiejętności, ale produkty zapewniające zróżnicowane funkcje to przede wszystkim zabawki, które będą interesowały dziecko dłużej niż przez kilka godzin czy dni.

Zabawki interaktywne

Jednocześnie musisz pamiętać, że zabawki edukacyjne na roczek muszą odpowiadać umiejętnościom, które dziecko już posiada. Zwróć uwagę, że jeśli wybierzesz produkt dla niemowlęcia, będzie on dla roczniaka nudny, natomiast rozwiązania dla przedszkolaków mogą okazać się po prostu zbyt skomplikowane. Trafiony podarunek zajmie uwagę dziecka na długi czas.

Wybierając zabawkę interaktywną, koniecznie sprawdź jej głośność. Wydawanie dźwięków to jedno z jej podstawowych zadań, musisz jednak pamiętać, że zbyt duże natężenie dźwięku może być dla dziecka przerażające i męczące. Nie da się ukryć, że nie zachwycą się nim rodzice obdarowanego maluszka. Najlepsze zabawki interaktywne oferują możliwość regulacji poziomu głośności – warto wziąć je pod uwagę podczas zakupów.

Nie da się ukryć, że istotny jest również wygląd. Zabawki interaktywne powinny mieć odpowiednie kolory. To ważne, by barwy nie były przesadnie intensywne. Nie warto wybierać również produktów bardzo pstrokatych – takie rozwiązania męczą oczy maluszka. Jednocześnie pamiętaj, że stonowane kolory mogą być dla niego nudne. Najlepiej jest więc wybierać zabawki interaktywne w podstawowych kolorach: czerwonym, niebieskim czy żółtym.

Zabawki interaktywne Wonder Buddies

Najlepsze zabawki interaktywne powinny oferować zróżnicowane funkcje – tak, by wspieranie rozwoju dziecka odbywało się na wielu płaszczyznach jednocześnie. Właśnie z taką myślą zostały stworzone kolorowe zwierzaki z serii Wonder Buddies oferowane przez firmę Tiny Love. W zestawie z nimi znajdziesz 7 kart tematycznych z licznymi propozycjami zabaw – zarówno indywidualnych, jak i z rodzicem. Producent zadbał o najwyższą jakość materiałów i przemyślany projekt, dzięki któremu zabawki jednocześnie stymulują zmysły, wspierają rozwój emocjonalny i podnoszą kompetencje komunikacyjne.

Nowoczesne zabawki interaktywne Wonder Buddies to najlepsze rozwiązanie dla dziecka w wieku od 1 do 3 lat. Dodatkowo stymulują naturalnie pojawiającą się w tym okresie ciekawość i wspierają w czasie intensywnego poznawania świata.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.