Loading...
Uroda

Zrób to dla siebie! Zadbaj o swoje dłonie, wybierając najlepszy preparat do usuwania skórek!

Kobieta z zadbanymi dłoniami bierze kąpiel z kwiatami

Manicure to sposób na szczególną dbałość o wygląd dłoni i paznokci. Jego styl możesz dopasować do okazji, ulubionego koloru odzieży lub własnego nastroju. Profesjonalni styliści prześcigają się w stosowaniu hipnotyzujących odcieni i wzorów na paznokciach, czyniąc dłonie klientek prawdziwymi dziełami sztuki. Pamiętaj jednak, że nawet najbardziej wymyślny wzór nie zdoła odwrócić uwagi od nieestetycznych, poszarpanych skórek wokół paznokci. To właśnie nimi należy zająć się na samym początku.

Regularna pielęgnacja to klucz do sukcesu!

Natura jest siłą, której nie można się przeciwstawić, można jednak poddawać kontroli niektóre z jej zachcianek. Przykładem procesu, który wymaga od dbającej o siebie osoby odrobiny starań i systematyczności, jest usuwanie regularnie narastających skórek wokół paznokci. Jeżeli chcesz zadbać o wygląd dłoni samodzielnie, zdecyduj się na preparat do skórek, który znacznie ułatwi ci to zadanie.

Usunięte skórki z paznokci

Odpowiednio dobrany płyn lub żel do usuwania skórek sprawi, że w bezpieczny sposób odsuniesz i w razie potrzeby przytniesz cążkami przerośnięte skórki, nie ryzykując skaleczeń. Charakterystyka działania produktów tego typu polega na zmiękczeniu naskórka okalającego płytkę paznokcia. W celu właściwego przeprowadzenia zabiegu należy nanieść preparat zmiękczający skórki na problematyczny obszar wokół paznokcia i odczekać od 30 do 60 sekund w zależności od wybranego produktu. Po upływie wyznaczonego czasu możesz przystąpić do działania. Za pomocą szpatułki zwanej również pusherem odsuń rozmiękczone skórki do krawędzi płytki paznokcia i wytnij cążkami ich nadmiar, jeżeli czujesz taką potrzebę. Zauważysz, że po użyciu płynu do skórek ilość zbędnego naskórka stanowczo się zmniejszy, w niektórych przypadkach niwelując potrzebę jego mechanicznego usuwania.

Nawilżanie to podstawa pielęgnacji dłoni

Oprócz zmiękczania, preparaty do usuwania skórek mają jeszcze jedną ważną właściwość, jaką jest nawilżanie. Bardzo ważną pozycją w składzie każdego zmiękczacza do skórek są substancje takie, jak cenne oleje, kompleksy witaminowe i gliceryna – a to tylko niektóre warianty czynników stosowanych w tego typu produktach. Ze względu na częstotliwość stosowania, nawet żele do skórek o bogatym składzie nie są jednak w stanie samodzielnie zapewnić skórze rąk odpowiedniego poziomu nawilżenia. Jeżeli nie chcesz, aby szpeciły je sterczące i suche skórki, drobne zrogowacenia oraz matowa i szorstka skóra, kompleksowe nawilżanie dłoni z użyciem właściwie dobranych do potrzeb skóry  zabiegów powinno należeć do twojej codziennej rutyny.

Co jeszcze możesz zrobić, by zadbać o kondycję swoich dłoni?

Istnieją także inne sposoby, aby zatroszczyć się o skórę rąk, narażoną na odwodnienie i przemarzanie zwłaszcza w okresie zimowym. Zawsze, kiedy jest to możliwe, zakładaj ciepłe rękawiczki, zapobiegające niszczącemu działaniu warunków atmosferycznych. Oprócz tego pamiętaj, że nie należy stosować kosmetyków nawilżających bezpośrednio przed ekspozycją dłoni na zimne powietrze. W przeciwnym razie zamarzające drobinki wody mogą uszkodzić twój naskórek i prowadzić do jego odmrożenia, co widoczne będzie jako stałe zaczerwienienie skóry. 

Efekty odmrożeń niestety bardzo opornie znikają z powierzchni ciała, dlatego łatwiej jest zabezpieczać przed nimi ciało, niż walczyć z ich przykrymi konsekwencjami. Wobec tego – zamiast nawilżać – zabezpiecz dłonie stosując kosmetyk natłuszczający, który sprawi, że skóra będzie bardziej elastyczna i lepiej przygotowana na niesprzyjającą aurę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.