Loading...
Dzieci

Jaki prezent na Dzień Dziecka? Sprawdzone pomysły mogą się okazać najlepsze!

Dwójka rodzeństwa przytula się do siebie

Zbliżający się wielkimi krokami Dzień Dziecka to zazwyczaj wyzwanie dla wielu rodziców. Chcemy bowiem podarować pociechom coś wyjątkowego, a jednocześnie nie budować w nich poczucia, że każda okazja jest dobra do okazałych i drogich prezentów. Dzień Dziecka można świętować uroczyście, ale postawić na prezenty delikatne i takie, które przyniosą maluchom sporo radości. Czy słodycze na Dzień Dziecka to nadal dobry pomysł?

Słodycze na Dzień Dziecka – czy warto?

Kupując dziecku prezent na Dzień Dziecka, mamy na uwadze nie tylko jego radość, ale również jego dobro, w tym zdrowie. Słodycze rzadko wpisują się w kryteria zdrowego prezentu. Na szczęście nie zawsze tak jest. Możemy bowiem decydować się na wyjątkowe słodycze, których skład jest zaskakująco dobry. Gdzie i jak ich szukać?

  • Sprawdzaj składy produktów. Nie zawsze znana marka i popularność idą w parze z najwyższą jakością. Im prostszy i krótszy skład – tym zdecydowanie lepiej. 
  • Szukaj w mniejszych sklepach i ofertach mniejszych marek. Najczęściej to właśnie tam można znaleźć coś unikalnego, czego dziecko jeszcze nie zna. Taki prezent z pewnością uzna za wyjątkowy, pasujący do okazji. 
  • Zwróć uwagę na skomplikowany proces tworzenia prawdziwej czekolady. Produkty do niego potrzebne najczęściej pochodzą z dalekich zakątków świata, a poszczególne składniki zdecydowanie różnią się od tych, których używa się w produkcji masowej. Na tego rodzaju produkty zdecydowanie warto zwrócić uwagę, jeśli zależy nam na tym, aby dziecko jadło zdrowszą alternatywę słodyczy. 

Jakie prezenty na Dzień Dziecka? Czekolada zawsze na topie!

Czekolada i produkty z niej wykonywane to jeden z tych prezentów, które znajdują się na szczycie dziecięcej listy. Czy zatem warto kupować taki prezent na Dzień Dziecka? Zdecydowanie tak! Możesz jednak odnaleźć bardziej niszowe produkty, które będą dla malucha przyjemnym zaskoczeniem. Na co warto zwrócić uwagę?

  • Czekoladowe lizaki o różnych smakach, które zapewniają jeszcze więcej słodkiej przyjemności. Dzieci kochają lizaki, a rodzice mogą cieszyć się z tego, że dzieci mają wówczas do czynienia z czekoladą wysokiej jakości. 
  • Czekoladowe gadżety, czyli figurki ulepione z czekolady. Z powodzeniem można dostosowywać je do dziecięcych pasji i zainteresowań, by przyniosły jak najwięcej radości. 
  • Tabliczki prawdziwej, pięknie zdobionej czekolady. Warto wybierać takie, które zdobione są ulubionymi dodatkami dziecka. Być może to maliny lub truskawki? A może pyszne orzechy? Prezent na Dzień Dziecka zdecydowanie warto dopasować do kubków smakowych pociechy. 
  • Słodkie przekąski z czekoladą. To zarówno prezent dla dziecka, jak i dla rodzica. Dzieci uwielbiają chrupać słodkości, a rodzice z pewnością będą czuli się lepiej ze świadomością, że to optymalna alternatywa dla słodyczy wysokoprzetworzonych. 
  • Czekolada bez cukru – tak, takie istnieją! Wystarczy wybrać czekoladę słodzoną erytrolem, by zapewnić maluchowi przekąskę słodką, ale pozbawioną tego, co niesie ze sobą cukier. 

Lata dzieciństwa powinny być słodkie, tak samo jak każdy Dzień Dziecka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.