Loading...
Uroda

Zabieg wydobywający piękno oczu

kobieta po plastyce powiek

Skóra wokół powiek jest bardzo delikatna. To po niej widać pierwsze oznaki starzenia na twarzy. W tych przypadkach nieocenioną pomocą jest plastyka powiek. Zabieg ten pozwala na odmłodzenie twarzy, poprawę wyglądu skóry i wydobycie blasku z oczu. Niestety, ale głębokie zmarszczki widoczne wokół oczu wyglądają nieestetycznie, to na nich odznacza się upływ czasu. Korekcja powiek może dotyczyć powiek górnych, dolnych, jak i obu jednocześnie.

Kiedy warto skorzystać z zabiegu plastyki powiek?

Kwestia wyglądu to poważny powód, aby zdecydować się na plastykę powiek. Skóra z czasem traci elastyczność i ujędrnienie, a co za tym idzie, pojawiają się na niej zmarszczki i worki pod oczami. Dodatkowo skóra wokół oczu jest bardzo cienka, co nie oddziałuje pozytywnie na jej wygląd. Wraz z upływającymi latami zmarszczki się pogłębiają, a skóra wiotczeje. Przez to twarz wygląda na zmęczoną i pozbawioną wigoru. Co więcej, opadające powieki to również problem zdrowotny. Opadające powieki górne zawężają pole widzenia, utrudniając noszenie okularów. Największy problem pojawia się wtedy, gdy opadają niżej niż linia rzęs. W tych przypadkach warto skorzystać z plastyki powiek. Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów na twarz. Najczęściej operowane są powieki górne, ponieważ to w ich obrębie widoczny jest nadmiar luźnej skóry, który utrudnia widzenie. Z kolei korekcja powiek dolnych zalecana jest, gdy mocno widoczne są worki pod oczami. Jest to uwypuklający się z oczodołów tłuszcz. Aby skutecznie sobie z nim poradzić, należy skorzystać z zabiegu.

Plastyka powiek – na czym polega?

Blefaroplastyka jest zabiegiem chirurgicznym, przeprowadzanym w znieczuleniu miejscowym lub krótkotrwałym znieczuleniu dożylnym. Całą operację można przeprowadzić tradycyjnie lub laserowo. W metodzie tradycyjnej podczas korekcji powiek górnych cięcie wykonuje się w fałdzie górnej powieki. Podczas zabiegu usunięta zostaje część powieki wraz z fragmentem mięśnia okrężnego. Jeśli są wskazania, podczas zabiegu usuwane są przepukliny tłuszczowe. Po zabiegu powstaje blizna, jednak jest usytuowana po wewnętrznej stronie powiek. Plastyka powiek dolnych polega na cięciu wykonanym pod rzęsami. Wycięty zostaje nadmiar skóry, część mięśnia okrężnego i przepukliny tłuszczowe. Alternatywnie mogą być one przesunięte w tzw. dolinę łez. Zabieg laserowy polega na cięciu skóry, jednak bez użycia skalpela. Cała operacja przeprowadzona jest przy użyciu lasera. Obydwie metody są równie skuteczne. Po zabiegu pacjent może wrócić do domu już po kilku godzinach. Ma założone szwy i niewielki opatrunek, który nie zawężą pola widzenia. Zazwyczaj w 5 dobie szwy zostają ściągnięte. Podczas rekonwalescencji lekarze zalecają okładanie powiek zimnym kompresem. Blefaroplastyka nie wiążę się z długą niezdolnością do pracy. Można do niej wrócić już po 7 dniach przy plastyce powieki górnej. Powieka dolna dłużej się goi, czas ten wynosi około 14 dni.

Jak odpowiednio przygotować się do zabiegu?

Blefaroplastyka ma różnorodne opinie, a jej efekty często są inne od oczekiwanych. Dzieje się tak, ponieważ pacjenci mają różne wymagania co do plastyki powiek. Dlatego przed zabiegiem, warto skonsultować się z lekarzem. Pacjentka musi dokładnie wiedzieć, czego się spodziewać zarówno po rezultatach, jak i podczas zabiegu, i w czasie rekonwalescencji. Na pierwszej wizycie muszą zostać jej przedstawione ewentualne skutki uboczne. Zabieg można wykonać dopiero po wykonanych wszystkich niezbędnych badaniach, tj. morfologia, oznaczenie grupy krwi, a także poziom glukozy i elektrolitów w organizmie. Pacjent przed zabiegiem (około 10 dni) nie może palić papierosów i spożywać alkoholu. U kobiet niemożliwe jest wykonanie zabiegu podczas miesiączki i podczas infekcji leczonych antybiotykami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.