Loading...
Psychika

Zalety konsultacji z psychologiem online – poznaj możliwości terapii przez internet!

Kobieta na konsultacji z psychologiem online

W ostatnich latach znacznie wzrosła popularność konsultacji psychologicznych online. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści, szczególnie dla osób zabieganych lub mieszkających w niewielkich miejscowościach. Z usług psychologa online można skorzystać na terenie całej Polski, ale także za granicą, co jest kolejną zaletą.

Wszystko w jednym miejscu – jak korzystać z usług psychologa online

Pomoc psychologiczna online stała się szczególnie popularna w okresie pandemii, jednak także i teraz takie rozwiązanie cieszy się zainteresowaniem ze strony klientów. Psycholog online może pomóc w wielu różnych sprawach, a skorzystanie z jego usług nie wymaga specjalnych kompetencji. Terapia online odbywa się za pośrednictwem urządzenia mobilnego, a więc smartfona lub tabletu, albo też laptopa. Możliwe są spotkania w formie video, konsultacji telefonicznych lub wiadomości wymienianych ze specjalistą.

Nasi specjaliści są tu dla Ciebie – jakie korzyści przynosi konsultacja z psychologiem online

Terapia psychologiczna online może przynieść wiele korzyści, a do najważniejszych zalet można zakwalifikować:

  • możliwość spotkań online/ rozmów z psychologiem w dowolnym czasie i miejscu;
  • brak konieczności dojazdu, co wiąże się z oszczędnością czasu i pieniędzy;
  • brak problemów z dostaniem się na miejsce spotkania, co jest szczególnie ważne w przypadku osób mieszkających w niewielkich miejscowościach lub osób niepełnosprawnych;
  • dobre rozwiązanie dla osób z zaburzeniami lękowymi i fobią społeczną, które dopiero zaczynają leczenie, a obawiają się wyjścia z domu.

Jak wygląda konsultacja z psychologiem online? – praktyczny przewodnik dla pacjentów

Konsultacja z psychologiem w formie wideo online wygląda praktycznie tak samo jak w przypadku wizyty stacjonarnej. Jedyna różnica dotyczy miejsca spotkania. Czasami konsultacje odbywają się również w innej formie, na przykład czatów na żywo z psychologiem lub wymienianych wiadomości. W takiej sytuacji można swobodnie pisać o swoich problemach, a dla niektórych osób właśnie forma pisana jest prostsza niż mówiona. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.