Loading...
Zdrowie

Badania dla sportowców – kontroluj swoje wyniki i możliwości

Dwójka sportowców biega po plaży

Artykuł sponsorowany.

Uprawiasz sport amatorsko lub wyczynowo? Chcesz pokonywać kolejne bariery i nie ryzykować przy tym utraty zdrowia? Pomogą Ci w tym badania sportowe w ALAB sport. Korzystając z usługi, możesz sprawdzić te obszary swojego zdrowia, które są związane z Twoją dyscypliną sportową. Sprawdź, jak badania sportowe ALAB sport pozwolą Ci bezpiecznie dążyć do osiągnięcia wysokiej formy.

Badania sportowe pod kątem konkretnych dyscyplin – buduj formę bez utraty zdrowia

Sport niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia, ale wiąże się także z pewnym ryzykiem. Sportowców częściej dotykają mikrourazy i kontuzje, a szczególnej uwagi wymagają m.in. serce i układ krążenia, wątroba, nerki, gospodarka hormonalna czy stężenie witamin i składników mineralnych.

Każda dyscyplina sportowa inaczej wpływa na organizm, wymagając od sportowca budowania wytrzymałości, siły bądź innych parametrów motorycznych. Właśnie dlatego badania dla sportowców w ALAB sport to pakiety badań stworzone z myślą o wymaganiach różnych dyscyplin sportowych i  ich wpływie na organizm. W ramach usługi ALAB sport możesz wykonać takie pakiety badań, jak m.in.:

  • Siła – opracowane z myślą o osobach koncentrujących się na budowaniu siły i masy mięśniowej;
  • Wytrzymałość  – pakiet przeznaczony dla sportowców wytrzymałościowych;
  • Sporty drużynowe – pakiet badań odpowiednich dla m.in. piłkarzy, koszykarzy, szczypiornistów, siatkarzy, hokeistów i zawodników innych gier zespołowych;
  • Sporty walki – zestaw badań stworzony z myślą o osobach trenujących sporty walki;
  • Fitness / Fitness PRO – pakiety badań dla osób uprawiających aerobik, crossfit i inne podobne aktywności amatorsko lub wyczynowo;
  • Po maratonie – pakiet nie tylko dla maratończyków, ale również wszystkich innych sportowców, którzy chcą się przebadać w ciągu 24–48 godzin po ekstremalnym wysiłku;
  • Wyczynowiec – kompleksowy pakiet badań pozwalający monitorować stan zdrowia wyczynowych sportowców różnych dyscyplin;
  • Mały sportowiec – pakiet badań dla dzieci uprawiających sport.

Wykonanie badań sportowych pod kątem wymagań różnych dyscyplin pomaga w dobrym przygotowaniu się do rywalizacji, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka wystąpienia ewentualnych problemów zdrowotnych.

Jak umówić się na badania w ALAB sport?

Wykonywanie badań sportowych w ALAB sport jest łatwe i nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę badania dla sportowców na stronie ALAB sport. Tam wybierz interesujący Cię pakiet badań i dokonaj zakupu, opłacając go online. Wybierz Punkt Pobrań znajdujący się w dogodnej dla Ciebie lokalizacji i odwiedź go w celu oddania próbki materiału do badań laboratoryjnych. Wyniki swoich badań sportowych odbierzesz wygodnie przez internet.

Odpowiednio dobrane badania, precyzyjne wyniki

Aby wykonać badania sportowe w ALAB sport, nie musisz poświęcać dużo czasu. Cały proces rejestracji oraz odbiór badań przebiegają bowiem online. Punkty Pobrań rozlokowane są w ponad 570 miejscach w całej Polsce, dlatego nie będziesz mieć problemu, żeby znaleźć Punkt blisko domu, swojego klubu sportowego bądź miejsca pracy. Konsultacje wyników z lekarzem w ramach rozszerzonej usługi również możesz odbyć przez internet.

Badania dla sportowców w ALAB sport to usługa najwyższej jakości. Analiza próbek odbywa  się przy użyciu wysokiej klasy sprzętu laboratoryjnego, opartego o najnowsze technologie diagnostyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.