Loading...
Zdrowie

Zastanawiasz się, czy tylko z maturą można zostać masażystą? Wybierz szkołę policealną!

Olejek do masażu stoi na stoliku

Artykuł partnera.

Możesz zostać masażystą, nawet jeśli nie masz matury. Wystarczy, że zapiszesz się do szkoły policealnej GoWork, która swoje oddziały ma w kilku miastach w Polsce. Dzięki temu zdobędziesz przyszłościowy zawód i znajdziesz dobrze płatną pracę. Szczegóły w artykule.

Szkoła policealna jako alternatywna ścieżka edukacji

Szkoła policealna GoWork to doskonała alternatywa dla studiów. Jej oddziały znajdują się w kilku miastach w Polsce, między innymi w Krakowie, Białymstoku, Poznaniu, Katowicach, Lublinie i we Wrocławiu. Aby zapisać się do szkoły GoWork, nie trzeba mieć matury. Wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej (liceum, liceum dla dorosłych lub technikum). Nauka trwa tutaj o wiele krócej niż w przypadku studiów. Nie trzeba poświęcać kilku lat, żeby zdobyć wymarzony zawód. W zależności od kierunku są to tylko dwa, trzy lub cztery semestry. W przypadku masażu z rehebilitacją edukacja jest w pełni bezpłatna – w przeciwieństwie do studiów zaocznych czy dziennych na uczelni prywatnej. Słuchacze otrzymują indeks i legitymację, która uprawnia osoby do 26. roku do korzystania z różnego typu zniżek, na przykład w komunikacji miejskiej.

Jak wygląda nauka na kierunku: masaż z rehabilitacją?

Nauka na kierunku: masaż z rehabilitacją trwa dwa lata i kończy się zewnętrznym egzaminem państwowym potwierdzającym kwalifikację K1 – świadczenie usług w zakresie masażu (MED.10.). Co ważne, absolwenci szkoły GoWork otrzymują dyplom oraz suplement Europass w języku angielskim, który ułatwia znalezienie pracy na terenie całej Unii Europejskiej.

W przypadku masażu z rehabilitacją nauka odbywa się w czterech trybach. Do wyboru są:

  • tryb dzienny – zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych;

  • tryb zaoczny – zajęcia odbywają się w soboty i niedziele;

  • tryb weekendowy – zajęcia odbywają od piątkowego wieczoru do niedzieli;

  • tryb wieczorowy – zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

W toku nauki słuchacze uczą się podstaw fizjoterapii, wykonywania różnych typów masaży, w tym masażu prozdrowotnego, masażu sportowego oraz masażu medycznego.

Szczegółowe informacje o tym kierunku w szkole w Krakowie znajdują się na stronie: Policealna.gowork.pl/krakow/masaz-z-rehabilitacja

Masaż z rehabilitacją – nacisk na praktykę

Zajęcia w szkole policealnej GoWork dzielą się na teoretyczne i praktyczne. Ćwiczenia odbywają się w profesjonalnie wyposażonych pracowniach, a słuchacze korzystają z nowoczesnego sprzętu i akcesoriów, które stanowią wyposażenie każdego ekskluzywnego gabinetu masażu. Są to między innymi stoły do masażu, fantomy, drabinki rehabilitacyjne, wałki, półwałki, kliny, materace i wiele innych. Zajęcia prowadzą doświadczeni nauczyciele-praktycy, którzy na co dzień pracują jako masażyści. Doskonale znają więc specyfikę zawodu i bardzo dobrze wiedzą, o czym mówią. Z kolei kameralne grupy zapewniają im możliwość indywidualnego podejścia do każdego słuchacza i odpowiedzenia na wszystkie jego pytania.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: Policealna.gowork.pl/wroclaw/masaz-z-rehabilitacja

Perspektywy zawodowe po szkole policealnej

Absolwenci szkoły policealnej GoWork znajdą zatrudnienie między innymi w:

  • publicznych i niepublicznych placówkach służby zdrowia, klinikach i szpitalach,

  • sanatoriach i ośrodkach wypoczynkowych,

  • ośrodkach rehabilitacyjnych,

  • gabinetach odnowy biologicznej,

  • fundacjach oraz stowarzyszeniach osób niepełnosprawnych, starszych i chorych,

  • hotelach,

  • klubach fitness.

Technik masażysta, który opuścił mury GoWork, ma także możliwość założyć własną działalność i otworzyć prywatny gabinet masażu. Może wtedy liczyć na nieco wyższe wynagrodzenie niż w przypadku pracy na etacie. Jednak jak pokazują statystyki, absolwenci szkoły GoWork nie mają powodów do narzekania. Podczas gdy przeciętna pensja na stanowisku masażysty wynosi od 5 do 6 tys. zł, oni zarabiają nawet po 10 tys. zł. A gdy zdecydują się na pracę w krajach Europy Zachodniej lub Północnej, mogą zarabiać jeszcze więcej. Tam pensje masażystów sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.