Loading...
Zdrowie

3 rzeczy, o których zapominasz, dbając o siebie

Kobieta na moście nad jeziorem ćwiczy

Na czym polega dbanie o siebie? Ostatnio bardzo wiele mówi się na temat tego, jak ważna jest regularna aktywność fizyczna, jak odpowiednia ilość i jakość snu wpływa na zdrowie, czy dlaczego spożywanie zróżnicowanych posiłków jest tak istotne. Są jednak kwestie takie jak na przykład kondycja intelektualna czy dobór satysfakcjonującej pracy zawodowej, o których niewiele się wspomina, pomimo że mogą mieć one równie duży wpływ na samopoczucie. Oto 3 rzeczy, o których najpewniej zapominasz, chcąc dbać o siebie. Postaraj się to zmienić!

Nie tylko ciało potrzebuje ćwiczeń – mózg także!

W ostatnim czasie stworzono całą masę materiałów, których celem jest uświadomienie ludziom, jak duży wpływ na ich zdrowie ma regularna aktywność fizyczna. Z całą pewnością warto dbać o swoje ciało – w końcu jest się od niego w pełni zależnym, a choroba to bezpośrednie ograniczenie. Dbając o swoją fizyczność, nie powinno się jednak zapominać o sferze intelektualnej. Nie tylko mięśnie potrzebują treningu, żeby utrzymać się w formie – podobnie jest z mózgiem.

Kiedy lata szkolne ma się już za sobą, w pełni samodzielnie można wybierać kierunek swojego rozwoju. Przede wszystkim należy pamiętać, że nigdy nie jest za późno, żeby nauczyć się czegoś nowego. Nie ważne, czy mowa o języku obcym, obsłudze programu komputerowego, czy całkowitej zmianie profesji.

Żeby rozwijać się pod kątem intelektualnym, nie trzeba jednak od razu siadać na długie godziny nauki przed podręcznikiem. Niektórzy ćwiczą umysł, rozwiązując sudoku, inni czytają powieści lub książki naukowe, a jeszcze kolejni podróżują, poznając obce kultury. Zgłębiaj te tematy, które uważasz za ciekawe, żeby sprawiało Ci to przyjemność.

Zadbaj o swoją seksualność

Seksualność to całkowicie naturalna i normalna sfera życia każdego człowieka, jednak dbanie o nią bywa postrzegane jako temat tabu nawet w gronie bliskich i zaufanych ludzi. Szczególnie ci, którzy z powodu wstydu wprowadzają do swojego życia intymnego ograniczenia i hamują się przed mówieniem o swoich potrzebach partnerowi, powinni zapamiętać, że seksualność nie jest żadnym powodem do wstydu. Nawet sesja BDSM może nieść ze sobą korzyści dla dwójki ludzi, którzy ufają sobie i właśnie w taki sposób lubią rozładowywać wzajemne pożądanie.

Co ważne, sfera życia intymnego nie jest domeną jedynie osób pozostających w stałych związkach. Również będąc singlem, warto zatroszczyć się o siebie pod tym kątem. Niezależnie do statusu związku seksualność ma duży wpływ na ogólne samopoczucie, dlatego w sklepach takich jak easytoys.pl znaleźć można masę akcesoriów odpowiednich również dla osób bez partnera czy partnerki.

Satysfakcja i zadowolenie z pracy

Ludzie podobno dzielą się na tych, którzy szukają w pracy satysfakcji i tych oczekujących jedynie odpowiednich zarobków. Mówi się, że to kwestia podejścia – przecież dla dużych pieniędzy można znieść wiele, nawet ciągłe wywiązywanie się z trudnych, żmudnych i męczących obowiązków. Tylko czy to zdrowe?

Uparte pozostawanie w pracy, która powoduje stres i nie daje żadnej satysfakcji, ma bardzo silnie negatywny wpływ na samopoczucie i ogólne wrażenie szczęścia w życiu. Oczywiście nie zawsze nagłe rzucanie dotychczasowej pracy będzie rozsądnym pomysłem. Jeśli się jej jednak nie lubi, warto pomyśleć o zmianach realnie i zacząć na przykład zdobywać wiedzę niezbędną do podjęcia pracy w innym charakterze.

Mówiąc o pracy, nie można zapomnieć także o odpowiednim balansie pomiędzy obowiązkami a czasem wolnym. Współcześnie przy szybkim trybie życia bardzo wiele osób poświęca praktycznie cały swój czas na pracę, znajdując zaledwie kilka godzin na sen i czynności higieniczne. Daleko temu do zdrowego stylu życia. Wartość człowieka to coś znacznie więcej, niż jedynie jego efekty zawodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.