Loading...
Zdrowie

Sprawdź, czym jest diglicynian magnezu i co warto o nim wiedzieć

Tabletki na stole z diglicynianem magnezu

Nie ulega wątpliwości, że magnez jest jednym z najważniejszych pierwiastków, które są potrzebne człowiekowi do prawidłowego funkcjonowania organizmu. To on przyczynia się do regulowania pracy układu nerwowego, odpowiada za pamięć oraz właściwą pracę mięśni. Pierwiastek ten dostępny jest w postaci różnorodnych preparatów przeznaczonych do suplementacji. Jedną z jego form jest diglicynian magnezu, który cechuje się dużą przyswajalnością. Czym tak właściwie jest i jakie są jego właściwości? Co warto wiedzieć na jego temat? Tego właśnie dowiesz się, czytając nasz artykuł!

Czym jest diglicynian magnezu?

Diglicynian magnezu, występujący także jako chelat aminokwasowy, jest związkiem, który składa się z magnezu i dwóch cząsteczek glicyny. Glicyna to jeden z najprostszych aminokwasów białkowych. Diglicynian znany jest z bardzo dobrej przyswajalności, a to za sprawą tego, że chelaty otoczone aminokwasami są dużo łatwiejsze w przyswojeniu dla organizmu, niż inne formy tego pierwiastka. Z tego właśnie względu uważa się, że chelaty są jedną z najlepszych form dostarczania magnezu.

Jakie są właściwości diglicynianu magnezu?

Już wiesz, że diglicynian magnezu to związek, który polecany jest ze względu na wysoką przyswajalność w organizmie. Na tym jednak nie kończą się jego szczególne właściwości – a wręcz przeciwnie. Poznaj zatem wszystkie zalety tej formy magnezu, a zaliczyć do nich można m.in.:

  • poprawę koncentracji i pamięci,
  • regulację napięcia mięśniowego,
  • poprawę metabolizmu,właściwą pracę układu nerwowego,
  • wspieranie płodności,
  • wspomaganie działania układu sercowo-naczyniowego.

Dodatkowo diglicynian magnezu wraz z wapniem i witaminą D odpowiada za zdrowe i mocne zęby oraz kości, a także skutecznie zapobiega osteoporozie.

Jak stosować diglicynian magnezu?

Należysz do grupy osób, która jest szczególnie narażona na niedobory magnezu? Jesteś osobą pracującą fizycznie, intensywnie trenującą, na diecie odchudzającej, a może stres to coś, co towarzyszy Ci niemal na każdym kroku? W takim razie sięgnij po suplement magnezowy i regularnie go spożywaj w celu uzupełnienia niedoborów. Jak już wspominaliśmy, jedną z wysoko przyswajalnych form tego pierwiastka jest diglicynian magnezu – warto zatem po niego sięgnąć, aby mieć pewność, że szybko nadrobisz powstałe braki. Znajdź zatem sprawdzony suplement i stosuj go zgodnie z zaleceniami producenta – pierwsze efekty z pewnością zobaczysz i odczujesz już niebawem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.