Loading...
Dom i rodzina

5 sekretów przykuwających wzrok wnętrz

nowoczesny wystrój mieszkania

Miłośnicy świata wnętrzarskiego regularnie zastanawiają się, które elementy wyposażenia pomieszczenia mogą wybić się z całej aranżacji i sprawić, że będzie ona jeszcze bardziej charakterystyczna. Istnieje wiele sposobów na uzyskanie takiego efektu. Poznaj niektóre z nich.

Dodatki

Kluczem do uzyskania wnętrza przykuwającego wzrok są odpowiednie dodatki. Mogą to być zarówno produkty typowo dekoracyjne, jak i takie, które pełnią funkcje użytkowe. Dobrym pomysłem jest postawienie na wyraziste poduszki, zasłony czy pojedynczy dywan w charakterystyczne wzory.

Lustra

Ciekawym zabiegiem, sprawdzającym się najlepiej w niewielkich wnętrzach, jest zastosowanie luster. Takie produkty sprawiają, że pomieszczenie staje się optycznie większe i wielowymiarowe, wywierając dobre wrażenie na wszystkich odwiedzających je osobach.

Oświetlenie

Bardzo często we wnętrzach przykuwających wzrok pojawia się oświetlenie umieszczone w charakterystycznych oprawach zgodnych z aktualnymi trendami. Na rynku znaleźć można produkty tego typu w wielu wariantach, od zupełnie jednolitych, aż po takie, które łączą w sobie kilka uniwersalnych barw.

Akcesoria meblowe

Urządzając wnętrze, nie można zapominać o szczegółach. W przypadku aranżacji przykuwających wzrok warto postawić na charakterystyczne akcesoria meblowe, czyli wszelkiego rodzaju uchwyty, gałki oraz nóżki. Takie elementy stanowią niewielką część całego wnętrza, jednak dobrane w umiejętny sposób mogą zupełnie je odmienić.

Wzory

Ostatni sekret wnętrz przykuwających wzrok to wzory. Można je wykorzystać zarówno na dywanach, jak i zasłonach czy poduszkach w wyraziste motywy rzucające się w oczy chwilę po wejściu do pomieszczenia. Zastosowanie takich dodatków wymaga wyczucia, ponieważ nie wszystkie wzory można dowolnie łączyć. W nowoczesnych aranżacjach warto zachować umiar i postawić na jeden mocny element zamiast wielu drobnych przedmiotów ozdobionych wyrazistymi motywami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.