Loading...
Uroda

Dobry i tani sypki puder – dopełnienie każdego makijażu

kosmetyki rozrzucone na stole, a pośród nich także dobry i tani puder sypki

Jednym z najistotniejszych kosmetyków przy wykonywaniu makijażu jest puder. Niezależnie, czy robimy makijaż na specjalną okazję czy też codzienny, puder gości w naszych kosmetyczkach. Dobry i tani puder to marzenie, które jest w pełni osiągalne obecnie, biorąc pod uwagę szeroki wybór na rynku.

Dobry i tani sypki puder na każdą okazję

Każdy poszukuje w pudrze czegoś innego w zależności od rodzaju cery, dla jakiego dopasowujemy produkt. Oczywiście, że cera tłusta będzie potrzebowała pudru matującego, który poradzi sobie z ograniczeniem wydzielania przez skórę sebum i zamaskuje świecenie się w strefie T. Z kolei skóra wrażliwa będzie potrzebowała delikatnego pudru, który będzie pielęgnował i nie zapychał porów. Istotne jest także, na jakie okazje będziemy najczęściej używać wybranego pudru – innego kosmetyku użyjemy na wesele czy imprezę, a innego na co dzień. Wynika to ze względu na trwałość oraz skład produktów. Najczęściej na co dzień korzystamy z lżejszych produktów, by nie obciążać niepotrzebnie skóry.

Przy wyborze pudru idealnego trzeba wziąć pod uwagę jego rodzaj. Możemy wybierać z pudrów sypkich, mineralnych, w kamieniu – będą one różniły się składem, konsystencją i sposobem pielęgnacji czy nakładania. Puder sypki jest prawdopodobnie najbardziej wydajny, ale trudny do nałożenia na twarz.

Przy wyborze pudru idealnego warto korzystać z opinii innych użytkowników, np. na stronach kosmetycznych. To pomaga wstrzymać się przed zakupem bubla, gdy opinie są negatywne lub ocena ogólna niska. Szczególnie przydatne jest to przy produktach z wysokiej półki cenowej. Nikt w końcu nie lubi przepłacać lub tracić pieniędzy, a kupowanie produktów, który możliwe, że jest zwyczajnie słabej jakości lub nie spełnia swojej funkcji, nie ma sensu.

Moc minerałów w pudełku

Wybór pudru to ważna sprawa dla końcowego efektu makijażu, ponieważ źle dobrany może zaszkodzić nawet perfekcyjnie wykonanemu make-upowi. Warto wybierać pudry o naturalnym składzie, gdyż są one łagodniejsze dla cery i nie powodują najczęściej zapychania porów oraz nie rolują się. Jednak trzeba pamiętać o odpowiednim nakładaniu oraz ilości – puder ma być jedynie wykończeniem makijażu. Dobrymi i tanimi pudrami sypkimi są pudry mineralne, jak ryżowy czy bananowy. Większość z takich eko produktów ma działanie pielęgnujące oraz nadaje się do każdego rodzaju cery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.