Loading...
Uroda

Jak dbać o swoje zęby, by utrzymać je w dobrej kondycji?

kobieta uśmiecha się

Uśmiech jest bardzo ważnym elementem naszej twarzy i w momencie poznawania nowej osoby jest to również jedna z pierwszych rzeczy, na jakie instynktownie zwracamy uwagę. Dlatego bardzo ważnym jest, aby dbać o jego stan, jak i stan naszych zębów. Wbrew pozorom bardzo wiele jesteśmy w stanie zrobić w zaciszu własnego domu, po prostu stosując odpowiednie produkty do codziennej higieny jamy ustnej, w odpowiednim momencie w ciągu dnia. Co jeszcze można zrobić, aby nasz uśmiech był piękny i olśniewający, a także zdrowy i naturalny najdłużej, jak tylko się da? Na co zwrócić uwagę przy codziennej higienie zębów?

Codzienne dbanie o zęby to podstawa

Jeżeli chcemy długo cieszyć się naszym własnym pięknym uśmiechem, musimy wcześniej stosownie o niego zadbać. Codzienna profilaktyka dbania o zęby to absolutna podstawa, bez której nie da się utrzymać ich w dobrej kondycji. Najlepiej byłoby oczywiście myć zęby po każdym posiłku, jednak nie zawsze jest to możliwe. Gdy znajdujemy się w tej drugiej grupie, starajmy się o używanie pasty i szczoteczki co najmniej dwa-trzy razy w ciągu dnia: rano, wieczorem i ewentualnie po obiedzie, jeżeli to możliwe. W sytuacji gdy nie możemy umyć zębów w ciągu dnia, możemy skorzystać z nici dentystycznych lub bezcukrowej, dentystycznej gumy do żucia.

Sposób, w jaki szczotkujemy zęby również ma duże znaczenie. Najlepszą opcją jest korzystanie ze szczoteczki elektrycznej lub sonicznej, ponieważ są one w stanie o wiele lepiej wyczyścić nasze zęby, niż klasyczna szczoteczka manualna. Dla poprawienia efektu można również korzystać z płukanek, które pozwalają pozbyć się drobnoustrojów także z języka czy wewnętrznej części policzka.

Nie zapomnij o regularnych wizytach u stomatologa

Nieodłącznym elementem prawidłowego dbania o stan zębów jest również regularne odwiedzanie naszego dentysty. Jeżeli nie mamy żadnych chorych lub nadwrażliwych zębów, powinniśmy udać się na ich przegląd przynajmniej raz w roku.

Jeżeli już borykamy się z problemami dentystycznymi, warto jest zintensyfikować ilość przeglądów do dwóch rocznie. W ten sposób będziemy mieć wszystko pod kontrolą i łatwiej poradzimy sobie z dolegliwościami związanymi z zębami. Jeżeli leczymy stan naszej jamy ustnej powinniśmy również bezwzględnie przestrzegać zaleceń dentysty, aby uzyskać możliwie jak najlepsze wyniki.

Co zrobić, gdy mimo wszystko zęby są w słabym stanie?

Niektóre osoby mają niestety predyspozycje genetyczne, rodzinne do słabych zębów. Jeżeli zaliczamy się do tej grupy powinniśmy nie tylko bardzo dbać o ich stan, ale również często odwiedzać gabinet stomatologa. Nie musimy tracić nadziei, że nigdy nie będziemy w stanie uzyskać pięknego i zdrowego uśmiechu, jednak zdecydowanie będzie kosztowało nas to więcej, niż osoby które nie posiadają skłonności do chorób zębów czy po prostu delikatnych zębów.

Aby poradzić sobie z taką sytuacją powinniśmy nie tylko poświęcić więcej czasu na dbanie o stan naszego uzębienia, ale także zwrócić uwagę jakich produktów używamy. Przykładowo, jeżeli cierpimy na nadwrażliwość, dobrym pomysłem będzie unikanie spożywania bardzo zimnych lub bardzo gorących posiłków, a także zaopatrzenie się w dedykowaną pastę do szczotkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.