Loading...
Uroda

Jak usunąć wągry z nosa? – Domowe sposoby na wągry

kobieta usuwa wągry z nosa i twarzy

Jak usunąć wągry z nosa w łatwy i szybki sposób? Małe, czarne punkciki na twarzy to spory defekt estetyczny. Jeśli chcesz się ich pozbyć, możesz użyć produktów z drogerii kosmetycznej, albo przetestować proste i naprawdę skuteczne domowe sposoby.

Wągry, czyli inaczej zaskórniki, najczęściej powstają na skutek zatkania ujścia mieszków włosowych przez sebum i rogowaciejący naskórek. Główną przyczyną pojawiania się ciemnych grudek jest nadprodukcja tłuszczu przez gruczoły łojowe. Dlatego wągry często idą w parze z innym problem dermatologicznym – trądzikiem i zazwyczaj dotyczą młodzieży w okresie dojrzewania. Jednak dorosłe osoby również mają problem z niewłaściwie złuszczającym się naskórkiem i powstawaniem zaskórników. Przeważnie wągry występują w miejscach o największej koncentracji gruczołów, czyli na nosie policzkach, czole oraz brodzie. W jaki sposób możesz samodzielnie, bez korzystania z preparatów kosmetycznych, pozbyć się zaskórników? Wypróbuj proste sposoby usuwania wągrów domowymi sposobami.

Jak usunąć wągry z nosa? – oczyszczanie twarzy

Peeling i oczyszczanie twarzy to zabiegi, które pomogą ci pozbyć się nadmiaru sebum i wpłyną na prawidłowe złuszczanie się naskórka. Usuną zanieczyszczenia, kurz i bakterie znajdujące się na skórze, dzięki czemu ułatwią usuwanie wągrów i zapobiegną powstawaniu kolejnych. Peeling najlepiej wykonywać do 2 razy w tygodniu, można samodzielnie przygotować go mieszając cukier wraz z olejem do uzyskania bardzo gęstej konsystencji. Powstałą masę należy nałożyć na twarz i wmasować, okrężnymi ruchami w skórę wokół nosa, podbródka i czoła. Następnie pozostałości cukru zmyć chłodną wodą, która zamknie pory skórne.

Sprawdź również jak przygotować maseczkę na wągry: https://estetico.pl/maseczka-na-wagry

Jak usunąć wągry z nosa? – kąpiel parowa na twarz

Zaletą stosowania kąpieli parowych na twarz jest dogłębne oczyszczenie skóry. Działanie podwyższonej temperatury zmiękcza naskórek, rozszerza pory i ułatwia usuwanie wągrów. Wykonanie takiego zabiegu jest bardzo proste. Wystarczy, że zagotujesz wodę, możesz dodać do wrzątku trochę suszonej mięty, tymianku lub szałwii. Następnie nachyl się nad naczyniem i nakryj głowę ręcznikiem. Kąpiel parowa powinna trwać od 10 do 15 minut. Najlepiej wykonywać ją raz na 7-10 dni.

Jak usunąć wągry z nosa? – plastry do usuwania zaskórników

  • Maseczka z białka kurzego – do jej wykonania potrzebujesz chusteczki i lekko roztrzepanego białka jaja kurzego. Delikatnie ubite białko nałóż pędzelkiem lub palcem na nos. Podziel chusteczkę na cienki warstwy i jedną lub dwie z nich, nałóż na zaaplikowaną maseczkę. Odczekaj ok. 15 min., do całkowitego wyschnięcia substancji, po tym czasie ostrożnie zerwij chusteczkę z nosa i delikatnie przemyj twarz chłodną wodą.
  • Maseczka z żelatyny i mleka – do przyrządzenia potrzebujesz 2 łyżeczek żelatyny i 2 łyżeczek mleka. Produkty wymieszaj i ogrzej w kąpieli wodnej do rozpuszczenia się żelatyny. Odstaw masę do ostygnięcia. Po tym czasie rozprowadź żelatynę na nos i pozostaw do wyschnięcia na 15 min. Następnie zerwij plaster płynnym ruchem.
  • Maseczka z węgla i żelatyny – węgiel aktywny zwęża pory i normuje pracę gruczołów łojowych oraz dzięki dużej chropowatej powierzchni pochłania zanieczyszczenia znajdujące się na skórze. Dodatkowo jest bezpiecznym środkiem, niepowodującym podrażnień ani uczuleń. Do wykonania takich plastrów, potrzebujesz pół łyżki sproszkowanego węgla aktywnego (możesz wykorzystać zarówno rozgniecione tabletki jak i kapsułki powlekane), dwie łyżki wody oraz jedną łyżkę żelatyny. Wszystkie składniki wymieszaj w małym garnuszku lub miseczce i delikatnie ogrzej w kąpieli wodnej. Pozostaw do ostygnięcia, aż mieszanka zgęstnieje. Następnie nałóż ją za pomocą pędzelka na twarz i pozostaw do wyschnięcia na ok. 20 min. Po tym czasie delikatnie zdejmij przyklejony plaster. Jest to maseczka przeznaczona do cery tłustej i najlepiej wykonywać raz w tygodniu.
  • Maseczka z węgla i kremu – To alternatywa do posiadaczek wrażliwej i suchej cery. Do jej wykonania potrzeba proszku z dwóch lub trzech tabletek węgla leczniczego oraz łyżkę kremu nawilżającego. Składniki wymieszaj i nałóż na problematyczne strefy. Odczekaj kilkanaście minut i zmyj za pomocą wacika i ciepłej wody.

Domowe sposoby są skuteczne i korzystnie wpływają na kondycję cery. Efekty widać szybko, jednak peelingów mocno złuszczających naskórek, nie należy wykonywać zbyt często. Warto także pamiętać, aby przed każdym zabiegiem dobrze zdezynfekować dłonie!

Zobacz także: https://estetico.pl/zaskorniki-zamkniete

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.