Loading...
Uroda

Co zrobić gdy makijaż permanentny się nie uda? Jakie są szanse na szybkie naprawienie błędów?

Kobieta w pełnym makijażu

W ciągu ostatniej dekady popularność makijażu permanentnego brwi zdecydowanie przybrała na sile. Obecnie jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach kosmetycznych. Nic w tym dziwnego. W końcu chyba nie ma kobiety, która w pełni byłaby zadowolona ze swoich łuków brwiowych. Większość z nich narzeka, że są one zbyt rzadkie, nierówne, za krótkie lub zbyt krzaczaste. Poranny pośpiech nie sprzyja codziennemu malowaniu ich kredką. Efekty są krótkotrwałe – często w połowie dnia trzeba je prowizorycznie poprawiać w sztucznym świetle publicznej toalety. Z kolei zmaganie się z depilacją i farbowaniem pochłania zbyt wiele czasu.

Jeśli dodatkowo zdecydujemy się także na makijaż permanentny oczu i ust, możemy mieć pewność, że w każdej chwili będziemy wyglądać nieskazitelnie, również chwilę po obudzeniu, po nieprzespanej nocy.

Niestety, siadając na fotelu, nigdy nie możemy mieć pewności, że efekty zabiegu będą w pełni satysfakcjonujące. Na wszelkich forach możemy znaleźć posty kobiet, które proszą o pomoc, ponieważ właśnie wróciły z salonu kosmetycznego i nie są w stanie spojrzeć w lustro. W końcu zdecydowały się na ten zabieg, by ozdobić twarz, a nie ją oszpecić…

Do najczęstszych błędów należą:

  • Oczy – zbyt gruba, nierówna kreska lub rozlany pigment. Tego typu niedoskonałości nie da się usunąć na stałe. Jednak nie jest to sytuacja bez wyjścia, bo za pomocą pigmentacji korygującej (barwnika w kolorze skóry), można pomniejszyć kreski lub zakryć ciemną plamę na powiece, powstałą na skutek zbyt głęboko wprowadzonego pigmentu. Zazwyczaj, by osiągnąć zadowalające efekty, korektę należy wykonać kilkukrotnie.
  • Usta – źle dobrany kolor lub kształt, przerysowana linia łuku kupidyna, brak symetrii, nienaturalne powiększenie – bardzo rzucają się w oczy. Na szczęście tutaj również istnieje możliwość poprawy estetyki makijażu. Linergistka tuszuje pigmentem korygującym to, co uzna za zbędne, a następnie domalowuje braki.
  • Brwi – panie najczęściej narzekają na nieodpowiedni kształt, kolor, asymetrię oraz zbyt głęboką pigmentację. Brwi są ramą naszej twarzy. Niewłaściwie zarysowane mogą nawet zmienić optynie rysy twarzy. Co możemy zrobić w tej sytuacji?

Gdy brwi są zbyt ciemne, można dorysować na ich powierzhcni jaśniejsze włoski. Nie tylko zjaśnieją, ale nabiorą bardziej naturalnego wyrazu. Natomiast jeśli nie odpowiada nam kształt brwi, z pomocą przychodzi pigmentacja korygująca. Linergistka dobiera kolor pigmentu do koloru skóry i pokrywa nim błędnie wykonany makijaż.

W przypadku brwi, można zdecydować się także na całkowite, laserowe usunięcie makijażu permanentnego. Jednak jest to możliwe jedynie wtedy, gdy pigment jest wystarczająco ciemny, by laser mógł zadziałać.

Jak się ustrzec się przed nieudanym zabiegiem?

  • pamiętajmy, że rekomendacje i opinie widnieją w internecie specjalnie dla nas – przyszłych klientek – korzystajmy więc z tej dogodności, sprawdzając, co mają do powiedzenia osoby, które odwiedziły już dany salon, zanim się do niego wybierzemy
  • nie krępujmy się prosić o makijaż próbny – wykonany jest ścieralnymi kosmetykami. Dzięki niemu dowiemy się, czy nasza wizja spójna jest z wizją linergistki
  • zapytajmy o zdjęcia – większość renomowanych salonów posiada udokumentowane efekty swoich zabiegów
  • nie spieszmy się podczas rozmowy wstępnej, dokładnie wyjaśnimy, czego oczekujemy oraz śmiało pytajmy, jeśli czegoś nie rozumiemy

Dowiedz się więcej na http://www.makijazpermanentnypoznan.pl/.

One comment
  1. kierka

    Najlepiej iść do sprawdzonego salonu, wtedy nie ma obaw , że brwi będą nie udane 😉 Ja robiłam w salonie Magic visage metodą piorkową, super to wyszło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.