Loading...
Dom i rodzina

Czym kierować się przy wyborze mieszkania z rynku pierwotnego w Bydgoszczy?

Kobieta kupuje mieszkanie z rynku wtórnego w Bydgoszczy

Zakup nieruchomości to inwestycja na lata, dlatego dokładnie zastanów się nad wyborem odpowiedniego mieszkania. Kluczowe znaczenie ma też to, czy chcesz w nim zamieszkać, czy może wolisz potraktować je jak inwestycję. Weź pod uwagę kilka najważniejszych zasad, dzięki którym podejmiesz dobrą decyzję.

Najważniejsze zasady wyboru mieszkań z rynku pierwotnego

Odpowiednia lokalizacja mieszkania

Podczas zakupu nieruchomości koniecznie weź pod uwagę lokalizację. Najlepiej, jeśli budynek będzie się znajdował w niedalekiej odległości od przystanków autobusowych i tramwajowych. Rodzinom z dziećmi z pewnością będzie zależało na bliskości dobrych szkół. Sprawdź także, jak długo potrwa dojazd do pracy. Mieszkania z rynku pierwotnego w Bydgoszczy bardzo często są położone w dość korzystnej lokalizacji – w pobliżu znajdują się place zabaw oraz tereny zielone, co również jest ważnym atutem nieruchomości.

Metraż dopasowany do liczby członków rodziny

Wielkość mieszkania ma wpływ nie tylko na cenę, ale również na komfort Twojej rodziny. Jeśli szukasz lokum dla jednej osoby, to z pewnością wystarczająca będzie nieruchomość o powierzchni ok. 30 m2 – kawalerka bądź mieszkanie dwupokojowe. Natomiast dla rodzin z dziećmi odpowiednie jest dwu- lub trzypokojowe lokum. Taka przestrzeń jest wygodna i pozwala na skuteczniejsze zagospodarowanie.

Wygodny rozkład pomieszczeń

Kolejną ważną kwestią podczas wyboru mieszkania z rynku pierwotnego, jest rozkład pomieszczeń. W końcu często zwiększa to funkcjonalność nieruchomości. Ustawne pokoje ułatwiają też zakup wyposażenia i podzielenie na osobne strefy.

Kluczowe znaczenie ma umiejscowienie mieszkania względem stron świata. Nie wszystkie pomieszczenia potrzebują tak dużej ilości światła – weź to pod uwagę podczas analizowania rozkładu mieszkania.

Udogodnienia dla mieszkańców

Nowoczesne budownictwo nie tylko dobrze się prezentuje, ale przede wszystkim jest wygodne dla mieszkańców. W końcu możesz tam skorzystać z wielu ciekawych udogodnień np. windy, rozwiązań smart home, ogródków, tarasów oraz miejsc parkingowych. Niekiedy dostępne są też podziemne parkingi. Możesz również kupić własną komórkę lokatorską, dzięki której zyskasz dodatkową przestrzeń do przechowywania niepotrzebnych urządzeń, świątecznych dekoracji czy mebli ogrodowych. Sprawdź, czy wybrana przez Ciebie nieruchomość jest ogrodzona i monitorowana, ponieważ poprawia to bezpieczeństwo mieszkańców.

Cena mieszkania w Bydgoszczy

Oczywiście podczas wyboru mieszkania musisz zwrócić uwagę na jego cenę, która powinna odpowiadać standardowi wykończenia. To wszystko ma wpływ na wartość nieruchomości, a także na orientacyjne koszty remontu czy wyposażenia.

Pamiętaj, że w przypadku zakupu mieszkania z rynku pierwotnego nie musisz doliczać podatku, ponieważ tego typu nieruchomości są z niego zwolnione, a tym samym możesz zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Będziesz musiał ponieść te koszty, jeśli kupujesz lokal z rynku wtórnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.