Loading...
Styl

Czym się kierować przy wyborze koszulki z nadrukiem?

Kobieta w białej koszulce z nadrukiem pije kawe

Od wielu lat T-shirty i koszulki z nadrukiem męskie ugruntowały swoją pozycję jako uniwersalny element garderoby i stały towarzysz we wszystkich klasach społecznych i grupach wiekowych. Czy to w sporcie, czy w czasie wolnym, T-shirty są używane w każdej sytuacji. Przygotowaliśmy dla Państwa kilka pomocnych wskazówek dotyczących zakupu, pielęgnacji, przechowywania i innych rzeczy związanych z tematyką T-shirtów.

Jak wybrać męskie koszulki z nadrukiem?

Wybór koszulek jest ogromny. Występują we wszystkich kształtach, kolorach, grubościach i wzorach. Ale na co należy zwrócić uwagę przy zakupie? Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z wymagań stawianych koszulce, w zależności od obszaru zastosowania, i uwzględnić te kryteria w swojej decyzji zakupowej.

Jak długo i jak często należy nosić koszulkę?

Wybierz odpowiednią jakość jaką oferują koszulki z nadrukiem męskie. Wysoka cena nie oznacza dobrej jakości. Co więcej, T-shirty można łatwo kupić o jeden rozmiar za duże, ponieważ obecnie modny jest oversize’owy look. Regularne pranie koszulek może pomóc w tym, aby nie rozciągały się one za bardzo.

Czy koszulkę z nadrukiem męską nosi się głównie latem, czy zimą pod bluzę i sweter?

W przypadku takich koszulek letnich należy stosować niską gramaturę lub powłokę anty-UV, aby pozostała przewiewna i była dobrze chroniona przed promieniowaniem słonecznym. Tekstylia z długimi rękawami nadają się szczególnie jako podkoszulki na zimę.

Czy często uprawiasz sport w koszulce?

Bawełniane koszulki z nadrukiem niekoniecznie są tutaj najlepszym wyborem. T-shirty poliestrowe lub tekstylia ze specjalną, pochłaniającą pot tkaniną z włókien syntetycznych są idealne do uprawiania sportu.

Czy ważne jest dla Ciebie środowisko i ekologia?

W takim razie wybierz ekologiczne koszulki wykonane z bawełny organicznej. Zwróć uwagę na różne oznaczenia na metce i certyfikaty producenta. Takie koszulki powinny być wykonane w 100% z bawełny organicznej i mają najwyższą klasę. Dowiedz się też, czy producent stosuje też metody ekologiczne na wszystkich innych etapach produkcji.

Pielęgnacja / czyszczenie koszulek z nadrukiem męskich

Pielęgnacja koszulek odgrywa główną rolę w utrzymaniu jakości i rozmiaru koszulki. W szczególności tekstylia drukowane wymagają podstawowych zasad, których należy przestrzegać:

  • pierz koszulki w maksymalnie 30°C
  • prasuj koszulki z nadrukiem zawsze na lewej stronie,
  • nadruk nigdy nie powinien mieć bezpośredniego kontaktu z gorącym żelazkiem,
  • różne nadruki nie powinny się stykać podczas prasowania tkaniny,
  • nigdy nie używaj środków chemicznych do czyszczenia koszulek z nadrukiem,
  • nie susz koszul z nadrukiem w suszarce bębnowej.

Jak przechowywać męskie koszulki z nadrukiem?

Koszulki najlepiej przechowywać w stanie złożonym – oszczędza to dużo miejsca. Możesz jednak powiesić je również na wieszaku, jeśli chcesz uniknąć zagnieceń lub zmarszczek – szczególnie na nadrukach. Innym sposobem na złożenie koszulek jest ich zwijanie. Pozwala to na przechowywanie ich bez zagnieceń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.