Loading...
Uroda

Czym kierować się w wyborze kosmetyków do tatuażu?

Mężczyzna z tatuzażami na przedramionach

Coraz więcej Polaków cieszy się małymi dziełami sztuki na swojej skórze. Według badań z 2017 roku to aż 8% naszego społeczeństwa, choć jest bardzo prawdopodobne, że w ciągu ostatnich lat liczba ta mogła znacznie wzrosnąć. Nic dziwnego, że kwestia odpowiedniej codziennej pielęgnacji tatuażu stała się bardzo istotna. Tylko w ten sposób można zadbać o to, by wzór przez wiele lat świetnie się prezentował. Dzięki trosce zarówno w pierwszych dniach, jak i w kolejnych latach kolory zachowują głębię, a kontury są dobrze odznaczone. Pojawia się jednak pytanie: jakie kosmetyki do tatuażu wybrać? Przygotowaliśmy kilka wskazówek, dzięki którym łatwiej Ci będzie podjąć decyzję.

Krem czy masło?

Zarówno o nowy tatuaż, jak i ten wygojony należy codziennie dbać. Odpowiednia pielęgnacja to przede wszystkim smarowanie – skóra musi być odpowiednio nawilżona, by nie dochodziło do nadmiernego złuszczania i usuwania cząsteczek tuszu. Ma to znaczenie w szczególności na początku, jednak nie można o tym zapominać także potem. Na rynku dostępne są zróżnicowane kosmetyki do pielęgnacji tatuażu. Przede wszystkim są to masła oraz kremy do tatuażu. Od Ciebie zależy, która formuła idealnie sprawdzi się w Twoim przypadku. To kwestia indywidualnych preferencji, a nie skuteczności konkretnego rodzaju kosmetyku.

W ofercie polskiej marki Neba znajdziesz zarówno krem, jak i masło, które pomogą Ci zachować kolory tatuażu i jego kontury. Do ich produkcji wykorzystano w większości naturalne składniki. Nie są testowane na zwierzętach i mają wegańskie składy. Ponadto marka proponuje piankę myjącą, której składniki delikatnie oczyszczą podrażnioną skórę, oraz krem ochronny, pozwalający zabezpieczyć wzór przed promieniowaniem słonecznym.

Przetestuj kosmetyk, by uniknąć alergii

Zanim nałożysz krem, masło lub krem ochronny przeciwsłoneczny na wygojony lub świeży tatuaż, przetestuj go w innym miejscu. Jeśli wiesz, że masz alergie skórne, zapoznaj się zawczasu ze składem kosmetyku. Jeśli nie masz takiej pewności, sprawdź, czy nie powoduje reakcji alergicznych na skórze, która nie została wytatuowana. Ma to bardzo duże znaczenie. Alergia może spowodować całkowite zniszczenie tatuażu, które często wiąże się z koniecznością jego usunięcia.

Certyfikaty

Decydując się na kosmetyki, zwłaszcza do pielęgnacji świeżych tatuaży, pamiętaj o tym, że nakładasz je na skórę wymagającą szczególnej ochrony. To oznacza, że bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu. Upewnij się, że produkt spełnia wszystkie restrykcyjne normy. Dowiedz się więcej na temat producenta i sprawdź, jakie certyfikaty może przedstawić.

Dobry skład

Kosmetyki do pielęgnacji tatuażu powinny mieć przede wszystkim dobry skład. Tylko wtedy sprawią, że będzie wyglądał świeżo i zachowa wyraziste kolory. Poszczególne składniki odżywią podrażnioną skórę i przyspieszą proces jej regeneracji. Tatuaż dzięki temu będzie prezentował się znakomicie przez długi czas. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na witaminy, ale też wszystkie środki, które poprawiają nawilżenie i elastyczność. Ma to znaczenie zarówno na początku, jak i na dalszym etapie. W pierwszych dniach przyspieszą proces gojenia i regeneracji skóry, natomiast później odpowiedni kosmetyk idealnie sprawdza się do ochrony małego dzieła sztuki.

Jak wygląda pielęgnacja tatuażu?

Co warto wiedzieć o pielęgnacji tatuażu? Istotne jest przede wszystkim to, by w pierwszych dniach zapewnić mu szczególną ochronę. Polega ona na regularnym, częstym myciu, po którym konieczne jest nałożenie cienkiej warstwy kremu lub masła i delikatne jej rozprowadzenie. Na samym początku czynność tę należy powtarzać co 2-3 godziny, później 2-3 razy dziennie. Po zakończeniu procesu gojenia tatuażu czynność ta jest znacznie prostsza. Wystarczy pamiętać o tym, by po każdej kąpieli lub prysznicu, a najlepiej 2 razy dziennie nakładać wybrany preparat na powierzchni wzoru. W ramach pielęgnacji tatuażu nie można także zapomnieć o ochronie przed promieniowaniem słonecznym. W ten sposób sprawisz, że Twoje małe dzieło sztuki przez długi czas będzie prezentowało się efektownie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.