Loading...
Uroda

Depilacja pastą cukrową: wszystko, o czym warto wiedzieć

Depilacja pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową, zwana także sugaringiem, to technika usuwania włosów, która pochodzi z Bliskiego Wschodu. Metoda polega na nakładaniu pasty cukrowej na skórę w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów, a następnie szybkim zrywaniu jej w kierunku wzrostu włosów. Dzięki temu depilacja jest mniej bolesna niż tradycyjny wosk i redukuje ryzyko uszkodzenia skóry. Pasta cukrowa składa się z naturalnych składników, takich jak: cukier, woda i sok z cytryny.

Ile utrzymują się efekty?

Efekty depilacji pastą cukrową mogą utrzymywać się od 3 do 6 tygodni, w zależności od indywidualnego tempa wzrostu włosów. Regularne zabiegi depilacji pastą cukrową mogą osłabić cebulki włosów, co ostatecznie spowalnia ich wzrost. Według International Journal of Dermatology, systematycznie wykonywana depilacja pastą cukrową może skutkować wydłużeniem czasu między zabiegami do 6-8 tygodni.

Należy pamiętać także o tym, że każda osoba ma swoją indywidualną szybkość wzrostu włosów, co bezpośrednio wpływa na trwałość efektów depilacji. Według badań opublikowanych w British Journal of Dermatology, szybkość wzrostu włosów może wahać się od 0,27 mm do 0,40 mm na dobę i zależy od różnych czynników, takich jak: genetyka, dieta i styl życia.

Jak poprawnie przygotować skórę dla uzyskania najlepszych efektów?

Oto kilka przydatnych wskazówek, dzięki którym zabieg usuwania zbędnego owłosienia z użyciem pasty cukrowej przebiegnie maksymalnie skutecznie i bezboleśnie, a efekty po jego wykonaniu utrzymają się przez dłuższy czas: 

  • Wykonaj peeling skóry. Dobrym pomysłem jest wykonanie peelingu 24-48 godzin przed zabiegiem, aby usunąć martwe komórki naskórka. Dzięki temu pasta cukrowa będzie mogła lepiej przylegać do niechcianego owłosienia.
  • Zadbaj o odpowiednią długość włosków. Włoski powinny mieć co najmniej 1/4 cala długości, co odpowiada mniej więcej długości ziarenka ryżu. Zbyt krótkie włosy mogą być trudne do usunięcia pastą cukrową, z kolei zbyt długie mogą powodować niepotrzebny ból.
  • Unikaj stosowania olejków lub kremów na skórę przed zabiegiem. Produkty te mogą utrudniać przyleganie pasty do włosów. Skóra przed depilacją powinna być czysta i sucha.
  • Unikaj ekspozycji na słońce przed zabiegiem. Opalona lub podrażniona skóra może być bardziej wrażliwa na zabieg.
  • Upewnij się, że jesteś zrelaksowana. Napięcie może powodować, że skóra jest bardziej wrażliwa na ból. Staraj się zrelaksować przed zabiegiem.

Pamiętaj, że każdy z nas jest inny i to, co działa na jedną osobę, niekoniecznie musi zadziałać u innej. Zawsze jest dobrze skonsultować się z profesjonalistą przed rozpoczęciem nowej rutyny pielęgnacyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.