Loading...
Dom i rodzina

Fotelik ISOfix dla dziecka 4-12 lat

Fotelik samochodowy zamontowany na tylnim siedzeniu samochodu

Artykuł partnera.

Okazuje się, że choć fotelik dla niemowlaka wybieramy z dużą starannością, nierzadko wciąż nie przykładamy się do analizy wyboru fotelika dla starszego dziecka. Niestety, nieustannie dużym zainteresowaniem cieszą się tanie modele dostępne w hipermarketach, które nie przeszły żadnych testów i nie stanowią żadnego zabezpieczenia na wypadek kolizji. Co ma znaczenie, gdy chcesz kupić fotelik ISOfix 4-12 lat? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, by w przyszłości podróżować bezpiecznie.

Pasy bezpieczeństwa w samochodzie zaprojektowane są w taki sposób, by stanowiły zabezpieczenie dla osób o wzroście powyżej 150 cm. Oznacza to, że dzieci w okresie od 4 do 12 roku życia muszą podróżować na specjalnych siedziskach. Pozwoli to na prawidłowe przeprowadzenie pasa – w taki sposób, by w chwili kolizji nie stanowił zagrożenia dla jamy brzusznej i zapewniał niezbędną stabilizację. Jeśli zależy ci na tym, by twoje dziecko podróżowało bezpiecznie, poznaj fotelik ISOfix od skandynawskiego producenta BeSafe. Zobacz, dlaczego warto się na niego zdecydować.

Nowoczesny fotelik samochodowy ISOfix BeSafe

Wybierając fotelik samochodowy dziecka, musisz przede wszystkim mieć pewność, że zapewnia bezpieczeństwo w czasie podróży. Niezależnie od tego, czy to niemowlę, czy odrobinę starszy przedszkolak, niezwykle ważne jest zadbanie o właściwą ochronę na wypadek kolizji, która może zdarzyć się wszędzie, również podczas krótkiej podróży do babci. Co ma znaczenie?

W pierwszej kolejności należy zadbać o prawidłowe przeprowadzenie pasa bezpieczeństwa. W przeciwnym razie nie tylko nie zapewni odpowiedniej stabilizacji w czasie zderzenia, ale przede wszystkim będzie zagrożeniem – może poważnie uszkodzić jamę brzuszną. Właśnie dlatego fotelik ISOfix z oferty skandynawskiego producenta nie ma podłokietników i znajdziesz w nim specjalną prowadnicę pasa biodrowego, dla której inspiracją był adapter dla kobiet w ciąży. Posiada również prowadnice ramienne i ułatwiający zapinanie magnes fidlock.

Co więcej, fotelik samochodowy ISOfix został wzbogacony o ochronę boczną SIP+. Większą część siły zderzenia pochłania zewnętrzna obudowa, dlatego nie dociera ona do dziecka. To istotne, ponieważ zderzenie boczne stanowi jedną z najpoważniejszych kolizji – warto zadbać o szczególne zabezpieczenie.

Oprócz bezpieczeństwa, liczy się również wygoda – fotelik samochodowy dla dziecka 4-12 lat powinien być na tyle wygodny, by podróżowanie na dłuższych trasach nie stało się problemem. W tym celu istotna jest więc możliwość dopasowania go do zmieniającego się wzrostu dziecka. Fotelik ISOfix marki BeSafe pozwala na płynną regulację wysokości zagłówka. Rodzic może zrobić to również wtedy, gdy dziecko już siedzi w środku, co z pewnością podnosi precyzję wszystkich ustawień. Warto przypomnieć, że prawidłowe dopasowanie do wzrostu przekłada się również na bezpieczeństwo podróży.

Wygodę dziecka gwarantuje także charakterystyczny projekt zagłówka w kształcie litery V. To nie tylko możliwość swobodnego przyglądania się krajobrazowi za oknem, ale przede wszystkim wsparcie dla główki podczas drzemki. Fotelik samochodowy ISOfix BeSafe jest zaprojektowany z myślą o wszystkich potrzebach dzieciaków – należy pamiętać, że w tym wieku sen w podróży jest zupełnie naturalny.

Foteliki z bazą ISOfix dla rodzin 2+3

Chociaż prawo drogowe w wyjątkowych sytuacjach na to pozwala, nie powinniśmy zgadzać się, by nasze dzieci podróżowały wyłącznie zapięte pasami. Skandynawska marka BeSafe wyszła naprzeciw potrzebom rodzin 2+3, u których dużym problemem okazywało się poruszanie samochodem ze wszystkimi dziećmi jednocześnie. Dlatego właśnie foteliki z bazą ISOfix umożliwiają zdjęcie bocznego panelu, dzięki czemu na tylnej kanapie mieszczą się ich aż 3. Oznacza to swobodne podróżowanie całą rodziną!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.