Loading...
Sport

Hantelki do ćwiczeń jako sposób na ćwiczenia wzmacniające mięśnie

kobiety ćwiczące hantelkami

Hantelki do ćwiczeń to doskonały sposób na to, aby zwiększyć efektywność ćwiczeń rozwijających i wzmacniających mięśnie. Zakup hantelków do ćwiczeń nie stanowi obecnie żadnego problemu. Powszechnie dostępne są w sklepach sportowych, a szeroki wybór sprawia, że każdy znajdzie te idealnie dopasowane do własnych potrzeb.

Hantelki do ćwiczeń – rodzaje

Hantelki do ćwiczeń, które dzisiaj można znaleźć w sklepach sportowych znacznie różnią się między sobą. Do tych podstawowych zalicza się:

  • hantle winylowe;
  • hantle neoprenowe;
  • hantle z uchwytami;
  • hantle gumowe.

W przypadku hantli winylowych wewnętrzna część wykonana jest z masy betonowej. Pokryta jest ona winylem. W przypadku hantli neoprenowych część wewnętrzna jest wykonana z żeliwa, z kolei ta zewnętrzna z neoprenu. Takie wykończenie sprawia, że hantelki do ćwiczeń w ogóle nie ślizgają się, leżąc bardzo dobrze w dłoni.

Hantelki do ćwiczeń z uchwytami są najczęściej zrobione z neoprenu. Uchwyt sprawia, że korzystanie z hantli jest zdecydowanie bardziej wygodne.

Jakie hantle na początek?

Decydując się na hantelki do ćwiczeń, należy pamiętać, aby nie porywać się od razu na te naprawdę ciężkie. Dla początkujących odpowiednie będą te ważące maksymalnie pięć kilogramów. Jeśli chcemy wzmocnić mięśnie bądź wyszczuplić kończyny, wystarczy postawić na te o wadze jednego kilograma.

Kto może ćwiczyć z hantelkami?

Hantelki do ćwiczeń odpowiednie są nie tylko dla mężczyzn. Ćwiczyć mogą również kobiety. Sięgając po nie, nie należy się obawiać się tego, że kobieca sylwetka nabierze męskiego charakteru. Ważne jest jednak, aby wagę hantelków dopasować do indywidualnych potrzeb.

Dlaczego warto ćwiczyć z hantelkami?

Hantelki do ćwiczeń przynoszą szereg korzyści i mają wiele zalet. Przede wszystkim ich zakup nie jest kosztowny – hantelki do ćwiczeń nie kosztują wiele. Ich plusem jest również to, że nie zajmują wiele miejsca. Nie stoi na przeszkodzie, aby posiadać je więc w domu. Można je również zabierać ze sobą, na przykład w podróż służbową. Aby ćwiczyć z hantelkami, nie trzeba osoby asystującej. Pod tym względem hantelki do ćwiczeń przewyższają sztangę.

Ćwiczenia z hantelkami nie stanowią zagrożenia dla stawów. Wszystko dlatego, że podczas treningu dłonie układają się w naturalny sposób. Z uwagi jednak na zwiększony zakres ruchu skuteczność ćwiczeń jest większa. Ćwicząc z hantlami, poprawia się ogólną kondycję organizmu, poprawia się samopoczucie, a konkretne grupy mięśni zostają wzmocnione.

O czym pamiętać, ćwicząc z hantelkami?

Aby hantelki do ćwiczeń nie spowodowały urazu, należy pamiętać o kilku prostych zasadach. Przede wszystkim niedopuszczalne jest blokowanie zarówno stawów kolanowych, jak i łokciowych. Ćwiczenia należy wykonywać płynnie, nie robiąc przy tym żadnych gwałtownych ruchów.

Hantelki do ćwiczeń to doskonały wybór dla wszystkich, którzy chcą zadbać o własne mięśnie. Intensyfikują one trening, sprawiają, że efekty pojawiają się szybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.