Loading...
Bez kategoriiJedzenie

Jak herbata czerwona wpływa na Twój organizm?

dzbanek i filiżanka z herbatą czerwoną

Poszczególne odmiany herbat nie tylko różnią się smakiem i aromatem, ale również tym, jak wpływają na Twój organizm. Jednym ze szczególnie popularnych rodzajów naparów jest czerwona odmiana herbaty. Jakie ma właściwości i jaki ma wpływ na funkcjonowanie organizmu?

Czerwona herbata – właściwości

Nie można zaprzeczyć, że czerwona herbata ma bardzo pozytywny wpływ na organizm człowieka. Zawiera dużo polifenoli, dzięki temu, że proces fermentacji zachodzi krócej, niż w przypadku na przykład zwykłej czarnej herbaty. W jaki sposób wpływają one na nasze zdrowie? Przede wszystkim wspomagają proces trawienia, a więc i odchudzanie. Co więcej, ten rodzaj naparu może obniżać zbyt wysoki poziom cholesterolu. Zaskoczeniem może okazać się fakt, że picie tego rodzaju herbaty może również chronić przed pojawieniem się próchnicy – a wszystko to dzięki dużej zawartości fluoru, który znajduje się w pastach do zębów. Posiada również dużą zawartość cynku, dzięki temu łagodzi świąd i może być pomocna w zwalczaniu trądziku. Wpływa też na ogólną poprawę kondycji skóry i włosów, a także działa oczyszczająco. Zauważono również, że zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworów.

Czerwona herbata – czy może wpływać negatywnie?

Niestety, w niektórych przypadkach spożywanie naparów z herbaty czerwonej może nieść za sobą przykre konsekwencje. Najczęściej wynikają one z nadmiernego jej spożycia – mogą pojawić się problemy z zasypaniem, wymioty, zwiększony apetyt na cukier, a nawet osłabienie kości. Jeżeli jednak będzie ona spożywana w normalnych ilościach, przypadłości te nie wystąpią. Napar ten nie powinien być również pity przez osoby z anemią, ponieważ zmniejsza wchłanianie żelaza.

Czerwona herbata – jak ją parzyć?

Odmiany czerwonej nie należy zalewać wrzątkiem. Optymalna temperatura, która pozwoli na uzyskanie odpowiedniego smaku i właściwości wynosi 90 stopni Celsjusza. Na jedną filiżankę wystarczy jedna łyżeczka suszu. Liście czerwonej herbaty parzyć można dwa, a nawet trzy razy, za każdym razem uzyskując pełnowartościowy napar. Ważne jest również jakość wybranej herbaty. Jeżeli chcesz mieć pewność, że będzie ona smaczna i zdrowa – wybierz produkt zaufanej firmy. Dobrej jakości herbatę znajdziesz na stronie Big-Active.pl.

Czerwona herbata spożywana w odpowiednich ilościach może mieć bardzo pozytywny wpływ na cały organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.