Loading...
Suplementy

Jak zadbać o cerę? Suplementy diety na piękną skórę

Kobieta z piękną cerą


Piękna i zdrowa cera to marzenia każdej kobiety, dlatego codzienna pielęgnacja oparta na oczyszczaniu, nawilżaniu i ochronie powinna stanowić codzienny rytuał. Oprócz odpowiednio dobranych kosmetyków, które działają na zewnątrz, warto pomyśleć o suplementach diety, które będą działać od środka, wspomagając funkcjonowanie skóry, opóźniając procesy starzenia, a dodatkowo wzmocnią włosy i paznokcie. Jak wybrać odpowiednie suplementy?

Dla wielu kobiet zewnętrzna pielęgnacja cery to wyzwanie – samo określenie typu skóry i odpowiedni dobór kosmetyków może przysporzyć trudności. Czasem zestaw produktów do pielęgnacji nie wystarcza, gdyż na stan naszej skóry wpływ ma również odpowiednio zbilansowana dieta, zdrowy styl życia czy aktywność na świeżym powietrzu. Wówczas o piękną cerę zadbają suplementy, bogate w witaminy, minerały i składniki odżywcze.   

Kiedy warto sięgnąć po suplementy?

Jeśli pomimo codziennej pielęgnacji skóra jest sucha, pozbawiona elastyczności i pojawiają się na niej odbarwienia czy wypryski lub zaskórniki, a wszystko to dodatkowo sprawia, że czujemy się niekomfortowo – czas zadbać o nią od środka. Zły stan cery to rezultat niewłaściwej diety oraz niezdrowego trybu życia. W takiej sytuacji warto sięgnąć po odpowiednie suplementy na skórę, dzięki którym cera odzyska zdrowie i promienny wygląd.

Oczywiście suplementacja nie zwalnia nas z rytualnych czynności pielęgnacyjnych czy stosowania zdrowej diety – witaminy i składniki odżywcze zawarte w preparatach mają za zadanie wniknąć w najgłębsze warstwy naskórka i zadbać o niego od wewnątrz, podczas gdy tradycyjne kosmetyki działają na powierzchni skóry. Oznacza to, że doustnie przyjmowane preparaty mają szansę wzmocnić działanie kosmetyków, a jeśli problem dotyczy zaburzenia funkcjonowania skóry, mogą pomóc pozbyć się problemu u źródła.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając suplementy na skórę?

Niezwykle ważne jest, by regularnie dostarczać organizmowi witaminy, minerały i potrzebne składniki odżywcze. Oprócz zdrowia i dobrego samopoczucia składniki te zapewniają odpowiedni poziom nawilżenia wszystkich warstw naskórka, jego jędrność i elastyczność. Dostarczanie ich we właściwych proporcjach to również ważny krok w walce z trądzikiem czy pierwszymi objawami starzenia się skóry – to właśnie witaminy stymulują odnowę tkankową oraz wspomagają naturalne procesy regeneracyjne. Ich niedobór z kolei niekorzystnie wpływa na metabolizm składników odżywczych, czego skutkiem może być przesuszona skóra, łojotok i trądzik czy wreszcie przyspieszone starzenie się skóry. Aby przeciwdziałać tym objawom należy systematycznie dostarczać organizmowi odpowiednie składniki przy czym ich stężenie nie powinno ulegać istotnym zmianom. Dostarczają nam je preparaty przyjmowane doustnie – w szczególności suplementy przeciw starzeniu się skóry oraz suplementy z biotyną, czyli witaminą B7, która bierze aktywny udział w produkcji keratyny – głównego składnika skóry, włosów i paznokci.

Skuteczny preparat, który kompleksowo i maksymalnie szybko wpłynie na poprawę kondycji skóry powinien charakteryzować się bogactwem unikalnych składników. Obok biotyny powinny to być: witamina C, która wspomaga produkcję kolagenu i chroni komórki przed stresem oksydacyjnym, witamina E, która, ze względu na właściwości regenerujące, odżywcze oraz nawilżająco-natłuszczające, bywa nazywana witaminą młodości czy wreszcie cynk, odpowiedzialny za gospodarkę hormonalną i produkcję łoju wewnątrz naskórka.

Ważne jest, by suplementacja była systematyczna, ponieważ to decyduje o jej skuteczności. Efekty terapii nie przyjdą od razu – regeneracja komórek organizmu to kilkutygodniowy proces. Można natomiast wzmocnić je, dbając o zdrowie, zbilansowana dietę, ruch na świeżym powietrzu oraz odpowiednia ilość i jakość snu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.