Loading...
Ciąża i poród

Jesteś w ciąży i masz problemy z żylakami? Dowiedz się więcej!

Kobieta w ciąży ma na sobie podkolanówki uciskowe

Prawie każda kobieta w ciąży odczuwa pewnego rodzaju dyskomfort fizyczny lub psychiczny. Żylaki są jednym z tych schorzeń, które w ciąży występuje wyjątkowo często, a z którym też nie każda kobieta wie, jak sobie poradzić. W tym artykule otrzymasz gotowy przepis na to, jak poradzić sobie z kłopotem żylaków, a przede wszystkim też, jakie akcesoria kupić, by kłopotliwe żylaki nie odbierały Ci energii podczas miesięcy oczekiwania na maluszka. Dowiedz się więcej!

Żylaki w ciąży, co trzeba wiedzieć, by zminimalizować ich występowanie!

Z żylakami w ciąży możesz spotkać się w niemal każdym trymestrze, ale w ostatnim bywają szczególnie kłopotliwe. Otóż nieprawidłowe krążenie krwi, często utrudnione z powodu zmian w organizmie powoduje, że na nogach mogą pojawiać się bolesne żylaki. W praktyce są one nie tylko mało estetyczne, ale przede wszystkim też dość niebezpieczne. Jeśli w porę nie rozpoczniesz prawidłowej pielęgnacji przeciwżylakowej to nie tylko będziesz miała z nimi kłopoty po ciąży, ale przede wszystkim też będą szpeciły Twoje nogi w czasie jej trwania.

Otóż, aby zminimalizować występowanie i zwiększanie się ilości żylaków w ciąży, warto już od początku jej trwania na bieżąco informować lekarza o stanie swojego zdrowia. Gdy tylko zauważysz jakieś widoczne zmiany lekarz będzie mógł zapisać suplementację lub doradzi noszenie podkolanówek uciskowych. Oprócz maści na żylaki lub tabletek warto także poznać domowe sposoby radzenia sobie z nimi. Sprawdź, co może ci pomóc.

Domowe sposoby na żylaki w ciąży – co może się sprawdzić?

Jeśli masz żylaki w ciąży i nie wiesz, co zrobić to pamiętaj, że ulgę może Ci przynieść moczenie nóg w zimnej wodzie. Najlepiej przeprowadzać taki zabieg przynajmniej raz dziennie, by poczuć ulgę i dać odpocząć swoim zmęczonym nogom.

Równie pomocne będzie odpoczywanie z delikatnie uniesionymi nogami. Wystarczy, że podłożysz pod nogi wałek lub poduszkę, a dzięki temu wypoczniesz w komfortowych dla siebie warunkach.

Już wiesz, jak sobie poradzić z żylakami w ciąży? Zadbaj o siebie już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.