Loading...
Sport

Trening OCR w Krakowie. Gdzie go zrobisz?

Trening OCR w Krakowie

Biegi przeszkodowe, określane jako biegi OCR, to jedna z bardziej ekstremalnych form aktywności fizycznej, która szczególnie podoba się pasjonatom współzawodnictwa i przekraczania własnych barier. Oczywiście poszczególne biegi różnią się stopniem trudności i rodzajem przeszkód, jednak do każdego trzeba się solidnie przygotować. Gdzie można to zrobić w Krakowie? I co powinny obejmować takie przygotowania? Już podpowiadamy!

Przygotowanie do biegów z przeszkodami

Biegi OCR to doskonała forma aktywności dla osób lubiących wyzwania, współzawodnictwo i wspólną zabawę. Łączy ona w sobie wiele różnych aspektów, zarówno tych kondycyjnych, siłowych i zręcznościowych, jak i umysłowych. W czasie biegu trzeba wykazać się nie tylko wytrzymałością i zręcznością, ale także umiejętnością szybkiego podejmowania decyzji czy dobrej orientacji w terenie.

Tym samym trening OCR to tak naprawdę wielowymiarowe przygotowanie do konkretnego biegu, które powinno obejmować zarówno określone ćwiczenia siłowe, jak i zręcznościowew tym trening funkcjonalny oraz odpowiednią dietę, która pozwoli zbudować siłę i kondycję. Przy czym kluczowym elementem jest tutaj możliwość regularnego ćwiczenia pokonywania typowych dla biegów OCR przeszkód.

Pozwala to na ich rozpracowanie, a tym samym lepsze dysponowanie własnymi siłami w czasie właściwego biegu, co z kolei służy do zwiększania swoich osiągów i wyników. Niestety nie każda siłownia dysponuje takim sprzętem. Jest jednak miejsce, które ma w tym zakresie bardzo dużo do zaoferowania.

Trening OCR w Krakowie

Trening OCR w Krakowie – profesjonalna konstrukcja z przeszkodami

Miejscem, w którym można przeprowadzić profesjonalny i wielowymiarowy trening OCR w Krakowie, jest FitPark mieszczący się przy krakowskim Parku Wodnym. Jest to nowoczesna siłownia, która obok szerokiego zakresu profesjonalnego sprzętu do ćwiczeń dysponuje także specjalnie przygotowaną strefą OCR, w której dostępnych jest około 20 popularnych przeszkód stosowanych w biegach OCR. Są to między innymi takie przeszkody, jak:

  • MULTI RIG z LOW RIG

  • CHOMIK

  • WARIAT

  • ZEMSTA PSZCZELARZA

Na tym jednak nie koniec, ponieważ w trakcie treningu OCR w krakowskim FitParku można liczyć także na profesjonalne wsparcie trenerów, którzy również biorą udział w biegach przeszkodowych. Są zatem doskonale zaznajomieni ze specyfiką treningu przygotowawczego do tego typu zawodów. Ponadto są organizowane specjalne zajęcia przygotowujące do takich biegów jak Runmageddon czy Spartan Race. A na tym nie koniec!

Nie tylko strefa OCR!

Biorąc pod uwagę to, że FitPark znajduje się w Parku Wodnym, to do dyspozycji ćwiczących na siłowni są również baseny, które stanowią doskonałe wsparcie treningowe przy budowaniu wytrzymałości i kondycji, bez których trudno sobie wyobrazić udział w biegach przeszkodowych. Ponadto można skorzystać również z licznych saun wchodzących w skład saunarium znajdującego się w Parku Wodnym czy masażu, a nawet wsparcia profesjonalnych fizjoterapeutów. Szukając zatem miejsca na trening OCR w Krakowie, trudno znaleźć takie, które miałoby lepsze zaplecze treningowe, niż FitPark, o czym warto przekonać się osobiście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.