Loading...
Suplementy

Krem do ochrony skóry na obrzeżach ran

Dziewczyna z raną na łokciu.

Artykuł sponsorowany.

Każdy od czasu do czasu ma na swoim ciele jakieś rany. Można łatwo się ich nabawić chociażby podczas sprzątania (np. uderzając o twardą powierzchnię) czy uprawiania sportów (np. upadek w trakcie jazdy na rowerze). Bywają także rany pooperacyjne. Głębokość i rozległość ran bywa różna, są jednak sposoby, aby wspomóc regenerację uszkodzonej skóry. Warto już zawczasu wyposażyć się w odpowiedni krem, po który będzie można szybko sięgnąć w ramach potrzeby. Na jaki produkt najlepiej się zdecydować?

Jak postępować w przypadku rany?

Większość ran goi się w przeciągu kilku dni i nie jest wymagana wizyta u lekarza. Wszystko zależy jednak od jej wielkości i głębokości. Każda rana powinna zostać zdezynfekowana, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów. Oprócz tego warto jej obrzeża potraktować specjalnym kremem, który wesprze procesy regeneracji naskórka i będzie działać na niego ochronnie oraz łagodząco. W wielu przypadkach nie obędzie się również bez specjalnych opatrunków, które będą chronić ranę przed zabrudzeniem i infekcjami.

Jaki krem na obrzeża ran zastosować?

Choć w sklepach i drogeriach nie brakuje najróżniejszych kremów regeneracyjnych dla skóry, zawsze warto zakupić maść w aptece, dzięki czemu można być pewniejszym jej leczniczych właściwości. Środek powinien działać wielotorowo. Nie chodzi tylko o to, aby wspomagał on proces odnowy skóry. Powinien działać także dezynfekująco i zapobiegać rozwojowi infekcji. Bardzo ważne jest także, aby przynosił on ulgę, łagodząc nieprzyjemne dolegliwości jak swędzenie czy pieczenie. Najlepiej, aby maść była hipoalergiczna. Czy jest jakiś środek, który spełnia wszystkie te kryteria i zasługuje na wyróżnienie? Tak – chodzi o maść Sudocrem.

Jak działa Sudocrem?

Sudocrem to popularna maść na odparzenia. Tak naprawdę ma ona jednak dużo szersze zastosowanie. Pomaga on także w przypadku trądziku, pozostałości po ospie, oparzeń społecznych czy spierzchniętych ustach. Wśród jego licznych zastosowań znajduje się również ochrona skóry na obrzeżach ran. Zawarty w maści alkohol benzylowy ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwbólowe. Przyśpiesza też proces gojenia się rany. Z kolei tlenek cynku wspomaga regenerację uszkodzonego naskórka. Ważną rolę odgrywa obecna w składzie lanolina, która utrzymuje odpowiedni stopień nawilżenia i ma właściwości łagodzące. Inny składnik, benzoesan benzylu, pomaga w zwiększeniu przyrostu naskórka w uszkodzonych miejscach. Nałożony na obrzeżach rany krem stworzy także barierę ochronną i zabezpieczy przed działaniem innych szkodliwych czynników. Sudocrem to maść odpowiednia dla każdego typy skóry, nawet tej bardzo wrażliwej. Mogą ją stosować zarówno dorośli, dzieci, jak i osoby starsze. Produkt jest dostępny bez recepty.

Jak stosować Sudocrem?

Sudocremu nie powinno stosować się na świeżą ranę, najpierw powinna zostać ona zdezynfekowana. Przed nałożeniem kremu należy także zadbać o czyste ręce. Maść należy nałożyć delikatnymi ruchami wzdłuż obrzeży rany. Wystarczy jej niewielka ilość – nadmiar w postaci białych plam i tak trzeba będzie usunąć. Krem powinien utworzyć na skórze przezroczystą warstwę, którą należy pozostawić aż do wchłonięcia. Niektórzy zastanawiają się, jak często aplikować maść na skórę? To zależy. Nie ma żadnych limitów stosowania i ryzyka przedawkowania, dlatego po Sudocrem można sięgać tak często, jak to jest tylko potrzebne. Częstotliwość stosowania jest więc kwestią indywidualną.

W ciągu życia zdarza nam się czasem nabyć jakieś rany. Jedne są małe i szybko się goją, inne będą wymagać większej uwagi i dłuższego okresu leczenia. W każdym przypadku ważna jest odpowiednia ochrona skóry na obrzeżach ran. Chodzi o to, aby wspierać naskórek w jego regeneracji, a także chronić powierzchnię skórę przed bakteriami i wirusami. Proces gojenia się ran związany jest z dyskomfortem. Skóra piecze i swędzi, co wielu osobom utrudnia skupienie się na codziennych obowiązkach. Dlatego warto sięgnąć po krem, który nie tylko wspomoże proces odbudowy skóry, ale też zadziała znieczulająco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.