Czy krem do depilacji sprawdzi się u każdego?

Kremy do depilacji są popularną metodą usuwania owłosienia na różnych częściach ciała, m.in. twarzy, bikini, pach czy nóg. Metoda ta ma wielu zwolenników, ponieważ jest szybka, skuteczna i co najważniejsze bezbolesna!

Kremy do depilacji są popularną metodą usuwania owłosienia na różnych częściach ciała, m.in. twarzy, bikini, pach czy nóg. Metoda ta ma wielu zwolenników, ponieważ jest szybka, skuteczna i co najważniejsze bezbolesna! Używając kremów do depilacji, unikniemy podrażnień i skaleczeń, a w zamian za to będziemy cieszyć się gładką skórą przez kilka dni. Jeśli zastanawiasz się, czy ta metoda jest dla Ciebie — przeczytaj artykuł poniżej! Dowiesz się, w jaki sposób działają kremy do golenia, jakie mają zalety oraz czy występują przeciwskazania do ich używania.

Jak działają kremy do depilacji?

Kremy do depilacji zawierają w składzie substancje rozpuszczające keratynę włosa. Wnikają w jego strukturę i niszczą znajdujące się w łodydze mostki keratynowe. Proces ten zachodzi jednak tylko na powierzchni skóry, ponieważ substancje aktywne składają się ze zbyt dużych cząsteczek, aby wniknąć głębiej. W rezultacie niszczone są tylko łodygi włosów, natomiast cebulki są nienaruszone — dlatego włos po kilku dniach odrasta.

Najczęściej spotykanym składnikiem aktywnym jest kwas tioglikolowy, który posiada charakterystyczny, mało przyjemny zapach. Dlatego producenci zazwyczaj umieszczają w składzie substancje zapachowe.

Ważnym składnikiem kremów do depilacji są także substancje nawilżające i kojące, ze względu na ryzyko wystąpienia podrażnienia. Są to np. wyciąg z aloesu, gliceryna, d-panthenol czy rumianek.

Zalety kremu do depilacji

Krem do depilacji na pewno sprawdzi się u osób, którym zależy na bezbolesnym usunięciu niechcianego owłosienia. Jest to metoda szybka i skuteczna, dzięki której pozbędziemy się włosów na kilka dni. Zaletą kremu do golenia jest to, że osłabia włoski i odrastając, są one mniej widoczne. Jest to więc duży plus dla osób z ciemnym owłosieniem. Odrastające włosy nie są także tak sztywne i ostre, jak w przypadku golenia maszynką. Wręcz przeciwnie — są cieńsze i bardziej gładkie!  Golenie tą metodą jest także stosunkowo takie – za opakowanie zapłacimy około 10 złotych i wystarczy nam na kilka aplikacji.

Do wyboru mamy kilka rodzajów kremu do depilacji miejsc intymnych. Producenci dzielą je ze względu na rodzaj skóry i miejsca przeznaczenia. Do kupienia dostępne są kremy skierowane do skóry suchej, wrażliwej i normalnej, które różnią się nieco składem. Przede wszystkim kremy do cery wrażliwej są łagodniejsze i zawierają mniejsze stężenie substancji aktywnej. Natomiast kremy do skóry suchej zawierają więcej substancji nawilżających i łagodzonych. Znajdziemy także kremy przeznaczone do golenia okolic biki, pach, rąk i twarzy.

Rozwiązanie to polecamy szczególnie osobom z ciemnym owłosieniem oraz tym, które mają niski poziom bólu. Używając kremów do golenia, unikniesz także skaleczeń. Jest to metoda łatwa i szybka w użyciu –  specyfik usunie włosy  w kilka minut. Jeśli zależy Ci, aby cieszyć się gładką skórą przez dłuższy czas, bez większego wysiłku — warto rozważyć, tę metodę!

Przeciwskazania

Kremy do depilacji są bezpieczne zarówno dla kobiet w ciąży, jak i alergików. Pamiętajmy, jednak, że mogą wywołać reakcję alergiczną, dlatego bardzo ważne jest wykonanie testu przed pierwszym użyciem. Należy nałożyć niewielką ilość kosmetyku na okolice nadgarstka i zmyć po upływie czasu wyznaczonego na opakowaniu. Jeśli po 24 godzinach nie wystąpiło zaczerwienienie, podrażnienie czy wysypka to znak, że śmiało możemy przystąpić do depilacji!

Kremów o depilacji nie powinniśmy nakładać na skórę podrażnioną, z ranami czy skaleczeniami. Może doprowadzić do zaczerwienienia i silnego pieczenia skóry. Pamiętajmy także, żeby nie nakładać kremu na błony śluzowe, a wyłącznie na skórę! Szczególnie uważajmy podczas golenia twarzy i okolic bikini.

Przeciwskazaniem są także poparzenia słoneczne i choroby skórne, takie jak egzema czy łuszczyca. Jeśli chorujemy na cukrzycę lub posiadamy problemy z układem krążenia – powinniśmy zasięgnąć porady lekarza. Pamiętajmy także, że zawsze warto czytać dołączoną instrukcję do opakowania!

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.