Loading...
Uroda

Czy krem do depilacji sprawdzi się u każdego?

Kobieta używa kremu do depilacji na nogach

Kremy do depilacji są popularną metodą usuwania owłosienia na różnych częściach ciała, m.in. twarzy, bikini, pach czy nóg. Metoda ta ma wielu zwolenników, ponieważ jest szybka, skuteczna i co najważniejsze bezbolesna!

Kremy do depilacji są popularną metodą usuwania owłosienia na różnych częściach ciała, m.in. twarzy, bikini, pach czy nóg. Metoda ta ma wielu zwolenników, ponieważ jest szybka, skuteczna i co najważniejsze bezbolesna! Używając kremów do depilacji, unikniemy podrażnień i skaleczeń, a w zamian za to będziemy cieszyć się gładką skórą przez kilka dni. Jeśli zastanawiasz się, czy ta metoda jest dla Ciebie — przeczytaj artykuł poniżej! Dowiesz się, w jaki sposób działają kremy do golenia, jakie mają zalety oraz czy występują przeciwskazania do ich używania.

Jak działają kremy do depilacji?

Kremy do depilacji zawierają w składzie substancje rozpuszczające keratynę włosa. Wnikają w jego strukturę i niszczą znajdujące się w łodydze mostki keratynowe. Proces ten zachodzi jednak tylko na powierzchni skóry, ponieważ substancje aktywne składają się ze zbyt dużych cząsteczek, aby wniknąć głębiej. W rezultacie niszczone są tylko łodygi włosów, natomiast cebulki są nienaruszone — dlatego włos po kilku dniach odrasta.

Najczęściej spotykanym składnikiem aktywnym jest kwas tioglikolowy, który posiada charakterystyczny, mało przyjemny zapach. Dlatego producenci zazwyczaj umieszczają w składzie substancje zapachowe.

Ważnym składnikiem kremów do depilacji są także substancje nawilżające i kojące, ze względu na ryzyko wystąpienia podrażnienia. Są to np. wyciąg z aloesu, gliceryna, d-panthenol czy rumianek.

Zalety kremu do depilacji

Krem do depilacji na pewno sprawdzi się u osób, którym zależy na bezbolesnym usunięciu niechcianego owłosienia. Jest to metoda szybka i skuteczna, dzięki której pozbędziemy się włosów na kilka dni. Zaletą kremu do golenia jest to, że osłabia włoski i odrastając, są one mniej widoczne. Jest to więc duży plus dla osób z ciemnym owłosieniem. Odrastające włosy nie są także tak sztywne i ostre, jak w przypadku golenia maszynką. Wręcz przeciwnie — są cieńsze i bardziej gładkie!  Golenie tą metodą jest także stosunkowo takie – za opakowanie zapłacimy około 10 złotych i wystarczy nam na kilka aplikacji.

Do wyboru mamy kilka rodzajów kremu do depilacji miejsc intymnych. Producenci dzielą je ze względu na rodzaj skóry i miejsca przeznaczenia. Do kupienia dostępne są kremy skierowane do skóry suchej, wrażliwej i normalnej, które różnią się nieco składem. Przede wszystkim kremy do cery wrażliwej są łagodniejsze i zawierają mniejsze stężenie substancji aktywnej. Natomiast kremy do skóry suchej zawierają więcej substancji nawilżających i łagodzonych. Znajdziemy także kremy przeznaczone do golenia okolic biki, pach, rąk i twarzy.

Rozwiązanie to polecamy szczególnie osobom z ciemnym owłosieniem oraz tym, które mają niski poziom bólu. Używając kremów do golenia, unikniesz także skaleczeń. Jest to metoda łatwa i szybka w użyciu –  specyfik usunie włosy  w kilka minut. Jeśli zależy Ci, aby cieszyć się gładką skórą przez dłuższy czas, bez większego wysiłku — warto rozważyć, tę metodę!

Przeciwskazania

Kremy do depilacji są bezpieczne zarówno dla kobiet w ciąży, jak i alergików. Pamiętajmy, jednak, że mogą wywołać reakcję alergiczną, dlatego bardzo ważne jest wykonanie testu przed pierwszym użyciem. Należy nałożyć niewielką ilość kosmetyku na okolice nadgarstka i zmyć po upływie czasu wyznaczonego na opakowaniu. Jeśli po 24 godzinach nie wystąpiło zaczerwienienie, podrażnienie czy wysypka to znak, że śmiało możemy przystąpić do depilacji!

Kremów o depilacji nie powinniśmy nakładać na skórę podrażnioną, z ranami czy skaleczeniami. Może doprowadzić do zaczerwienienia i silnego pieczenia skóry. Pamiętajmy także, żeby nie nakładać kremu na błony śluzowe, a wyłącznie na skórę! Szczególnie uważajmy podczas golenia twarzy i okolic bikini.

Przeciwskazaniem są także poparzenia słoneczne i choroby skórne, takie jak egzema czy łuszczyca. Jeśli chorujemy na cukrzycę lub posiadamy problemy z układem krążenia – powinniśmy zasięgnąć porady lekarza. Pamiętajmy także, że zawsze warto czytać dołączoną instrukcję do opakowania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.