Loading...
Uroda

Kurze łapki i opadająca powieka dodają Ci lat? Poznaj możliwości, jakie proponuje medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna

Medycyna estetyczna na kurze łapki i opadającą powiekę

Deficytu czasu doświadczamy każdego dnia. W biegu, w którym przyszło żyć współczesnemu człowiekowi dostrzegamy sens i upatrujemy celu. Niestety czas płynie nieubłaganie i ma wpływ zarówno na nasz styl życia, zdrowie, wygląd ludzkiego ciała, jak i skórę twarzy. Wraz z mijającymi latami, postępują procesy starzenia się. Widoczna jest utrata jędrności, elastyczności i ogólny spadek kondycji naskórka. Upływające lata najszybciej odciskają swoje piętno w obrębie oczu, gdzie skóra jest bardzo delikatna i wyjątkowo cienka. Opadająca powieka i kurze łapki pojawiają się w wyniku zwiotczenia skóry w okolicach oczodołów. Odbierają spojrzeniu świetlistość i sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną oraz dodają optycznie lat.

Blepharoplastyka, czyli lifting powiek

Na największe zmiany narażone są górne powieki. Zdarza się, że w wyniku utraty przez skórę sprężystości powstają fałdy, które mogą nawet ograniczać w pewnym stopniu poprawne widzenie. Natomiast w obrębie powiek dolnych tworzą się często tzw. worki pod oczami, które są niczym innym jak wypukłościami powstałymi w skutek przedostawania się tłuszczu oczodołowego w wyższe warstwy naskórka. Plastyka powiek pozwala w łatwy sposób pozbyć się nieestetycznych defektów.

Plastyka powiek górnych, czyli podniesienie powiek – na czym polega zabieg?

Korekta powiek należy do prostych i mało ryzykownych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Najczęściej jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym, w wyjątkowych przypadkach w dożylnym (krótkotrwałym). Korekta powiek górnych polega na ich chirurgicznym podniesieniu. Lekarz wykonuje nacięcie w fałdzie powieki górnej i usuwa zbędny tłuszcz. Blizna powstała w wyniku korekty znajduje się w miejscu niewidocznym po otworzeniu oczu. Natomiast w ciągu kilku tygodni od zabiegu blednie, aż w końcu staje się zupełnie niezauważalna.

Plastyka powiek dolnych – jak wygląda zabieg?

Korekta powiek dolnych polega na wykonaniu niewielkiego nacięcia tuż pod linią rzęs, w kolejnej fazie chirurg plastyk wycina nadmiar tłuszczu i skóry, a w razie potrzeby formuje na nowo ułożenie mięśni okrężnych oka. Już po kilku godzinach od zakończenia zabiegu Pacjent może wrócić do domu i swoich codziennych obowiązków. W przypadku plastyki dolnych powiek opatrunek stanowi jedynie niewielki plaster.

Zabiegi na kurze łapki

Kurze łapki to zmarszczki mimiczne, które pojawiają się, tak samo, jak problem opadającej powieki, wraz z upływem czasu i zanikaniem włókien kolagenowych w skórze. Metod na walkę z nimi jest wiele. Klinika Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej Medicus Self we Wrocławiu oferuje zabiegi z wykorzystaniem m.in. toksyny botulinowej lub mezoterapii igłowej. Toksyna botulinowa, czyli popularny botoks to małoinwazyjny zabieg, który trwa około 20 minut i polega na wstrzyknięciu specjalnego preparatu pod skórę. Botoks aplikowany jest bezpośrednio w miejsce powstania zmarszczek, a efekty widoczne są już po około 3 dniach od opuszczenia przez Pacjenta gabinetu lekarskiego. Skóra wyrazie wygładza się i napina. Innym świetnie sprawdzającym się zabiegiem na kurze łapki jest mezoterapia igłowa. W trakcie mezoterapii do skóry właściwej podaje się za pomocą strzykawki i bardzo cienkiej igły, kwas hialuronowy oraz koktajl witamin. Efekty są widoczne niemal od razu. Aby utrzymać skórę w doskonałej kondycji, zaleca się wykonanie zabiegu w serii (3 zabiegów) w około 30- dniowych odstępach, najlepiej 2 razy w ciągu roku.

Upływającego czasu nie da się zatrzymać, jednak dzięki medycynie estetycznej, chirurgii plastycznej i prowadzeniu zdrowego stylu życia można spowolnić efekty jego działań. Sprawdź na stronie MedicusSelf, jakie zabiegi odmładzające i liftingujące mogą zapewnić Ci promienny i piękny wygląd.

Chcesz się dowiedzieć więcej o plastyce powiek? Wejdź na naszą stronę MedicusSelf.pl lub odwiedź naszą klinikę pod adresem: Pl. Strzelecki 24, 50-224 Wrocław

Źródło: Klinika Medycyny Estetycznej MedicusSelf.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.