Loading...
Badania

Ogólne badanie moczu w najniższej cenie – zadbaj o swoje zdrowie z alldiag.pl

Kobieta przed ogólnymi badaniami moczu

Artykuł sponsorowany.

Ogólne badane moczu to jedno z najczęściej wykonywanych badań profilaktycznych. Podstawowe badanie moczu określa wewnątrzustrojowe przemiany wpływające na skład moczu. Ustanowione normy oraz analiza wyniku, pomoże w rozpoznaniu choroby dróg moczowych, nerek czy chorób metabolicznych.

Ogólne badanie moczu

Będący jednym z najważniejszych płynów ustrojowych – mocz, produkowany jest w naszym organizmie oraz odpowiada między innymi za wydalanie produktów ubocznych przemiany materii. Ogólne badanie moczu polega na pobraniu próbki moczu, która weryfikowana jest pod względem fizycznym oraz biochemicznym. Dzięki jego analizie możemy wykryć podwyższone lub obniżone wartości, a także obecność kluczowych substancji, informujących  o rozwijaniu się choroby dróg moczowych lub stanów zapalnych. Nieprawidłowy wynik może określać występowanie chorób takich jak: stany zapalne nerek, zakażenie bakteryjne dróg moczowych czy zespół nerczycowy.

Badania moczu występują w kilku rodzajach:

  • Badanie ogólne moczu – badanie określane jako podstawowe, pozwalające wykryć choroby nerek i innych narządów.
  • Posiew moczu – pozwala dokładnie określić zakażenie układu moczowego oraz wykrywa bakterie odpowiadające za infekcję. Badanie wykonuje się zazwyczaj po rozpoznaniu zakażenia.
  • Badanie chemiczne moczu – informujące o rozwijających się jednostkach chorobowych. Skupia się głównie na rozpoznaniu białka w moczu.
  • Badanie osadu moczu – przeprowadzane na specjalnie przygotowanej próbce moczu. Osad sprawdzany jest pod względem jakościowym oraz ilościowym. Badanie przeprowadzać powinny szczególnie osoby cierpiące na choroby takie jak cukrzyca, nadciśnienie, żółtaczka czy układu moczowego.

Badania kontrolne

Nakłania się na częste wykonywanie badania moczu, gdyż umożliwia to nam regularne sprawdzanie stanu zdrowia oraz rozszerzanie się różnych substancji występujących w organizmie. Badanie ogólne moczu należy przeprowadzać przynajmniej raz do roku. Podczas leczenia choroby należy wykonywać badania częściej niż raz w roku.

W jakich przypadkach powinno się wykonać ogólne badanie moczu?

  • w celach rutynowych
  • w przypadku podejrzenia infekcji
  • w celu weryfikacji leczenia chorób układu moczowego, nerek lub wątroby

Badania moczu

Aby uzyskać precyzyjny wynik badań należy odpowiednio się do niego przygotować. Przynajmniej 24 godziny przed pobraniem próbki należy unikać wysiłku fizycznego. Próbkę należy pobrać rano, zaraz po przebudzeniu, korzystając z wysterylizowanego pojemnika wraz z zachowaniem odpowiedniej czystości.

Ułatw oraz zadbaj o regularność wykonywania badania moczu. Przeprowadź swoje badania kontrolne, kupując je poprzez Internet korzystając ze sklepu internetowego www.alldiag.pl. Wybierz dogodną dla siebie placówkę, która wykona zakupione badania. Na Alldiag kupisz szczegółowe badania moczu, które możesz później zrealizować na terenie całej Polski. Sprawdź swoje wyniki, odbierając je przez Internet. Bez obaw, dostęp do nich będziesz posiadał tylko Ty oraz wybrana placówka medyczna. Skorzystaj z najtańszej oferty na rynku i nie przepłacaj za swoje badania.

Nie trać czasu, kontroluj swoje zdrowie i wykonuj badania razem z Alldiag.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.