Loading...
Uroda

Pielęgnacja skóry z przebarwieniami

Kobieta z piękną rozjaśnioną cerą


Pielęgnacja skóry z przebarwieniami wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków. Wśród kosmetyków na przebarwienia doskonale sprawdzają się dermokosmetyki, które mają większe stężenie składników aktywnych niż ich drogeryjne odpowiedniki. Zostały także przebadane dermatologiczne, a ponadto nie zawierają konserwantów oraz substancji zapachowych, więc nie uczulają.

Co to są przebarwienia?

Przebarwienia to zmiany, które najczęściej pojawiają się tam, gdzie skóra jest cienka i delikatna, czyli na twarzy, dłoniach i dekolcie. Ich powstawanie związane jest z zaburzeniami produkcji melanina. Dzieje się to z różnych przyczyn, do których należą między innymi zaburzenia hormonalne lub niewłaściwa ekspozycja skóry na promienie słoneczne. Im bardziej nierównomiernie rozłożona melanina, im jej więcej, tym ciemniejsze są przebarwienia.

Skóra dojrzała a przebarwienia

Kosmetyki na przebarwienia przeznaczone do skóry dojrzałej powinny nie tylko redukować przebarwienia, ale także rozjaśniać całą cerę i działać antyoksydacyjnie. Oznacza to, że powinny przeciwdziałać działaniu wolnych rodników, które są odpowiedzialne za procesy starzenia się skóry. Najlepiej zdecydować się na produkty, które w swoim składzie zawierają retinol, czyli pochodną witaminy A. Do cery dojrzałej najlepiej nadają się kosmetyki na przebarwienia, które mają wysokie stężenie składników aktywnych. Dermokosmetyki zostały wyprodukowane w podobny sposób jak leki, przy udziale specjalistów dermatologów. Ponadto ich działanie oparte jest na nanotechnologii, co pozwala na wniknięcie składników aktywnych w głębsze warstwy skóry.

Pielęgnacja skóry z fotostarzeniem

Kosmetyki na przebarwienia doskonale sprawdzają się także w przypadku zmian na cerze wywołanych fotostarzeniem. Jest to proces, który uaktywnia się pod wpływem niewłaściwej ekspozycji na działanie promieni słonecznych. W lecie warto postawić na kosmetyki, które zawierają filtr SPF50, dzięki czemu doskonale chronią przed promieniowaniem UV. Skóra dotknięta fotostarzeniem jest także znacznie słabsza, więc warto, aby produkty do pielęgnacji poprawiały także funkcję barierową skóry. Do tego celu doskonale sprawdza się kwas traneksamowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.