Loading...
Choroby

Problemy ze stopami i ich rozwiązania – wkładki ortopedyczne

Lekarz zajmujący sie leczeniem stóp siedzi przy biurku a obok ma stetoskop

Artykuł partnera.

Bardzo wiele problemów z naszą postawą rozpoczyna się we wczesnym etapie dzieciństwa i nierzadko swoje źródło ma w pozornie błahych przyzwyczajeniach. Dopiero z biegiem lat problem się kumuluje i sprawia, że zaczyna nam bardzo realnie doskwierać. Właśnie dlatego taką uwagę zwracamy na postawę naszych dzieci, a także na wykształcanie w nich poprawnych wzorców zachowań. Dzięki temu w przyszłości być może pozostaną one uchronione od problemów z kręgosłupem, wad postawy czy też wielu schorzeń ortopedycznych, które swoje źródło mają właśnie w takich zaniedbaniach.

Profesjonalna diagnostyka komputerowa stóp – podstawa w badaniach

Ponieważ wiele problemów rozpoczyna się właśnie w naszych stopach i to tam często dochodzi do zaburzenia mechaniki naszego układu ruchu, to właśnie stopom należy dokładnie się przyjrzeć. Wykonanie badania na specjalnym sprzęcie ułatwi późniejszą pracę w gabinecie i pozwoli na lepsze dopasowanie potrzebnych dla nas dodatków.

Wkładki ortopedyczne – z odlewu

Wiele osób słyszało o wkładkach ortopedycznyh tworzonych na nasz konkretny, indywidualny wymiar. Dawniej nie było to możliwe, ale przy dzisiejszej technologii i komputerowym obrazowaniu można stworzyć modele 3d, które świetnie będą dopasowywały się do naszej stopy. Każda wkładka jest indywidualna i dostosowana do konkretnego problemu, z którym się borykamy. Może to być korekcja różnych długości naszych nóg, ale również wkładka poprawiająca mechanikę ruchu. Dla przykładu skorygować możemy supinację lub probację, która praktycznie nigdy nie występuje z równym nasileniem w obu stopach.

Wygodne klapki i sandały – na wymiar Twojej stopy

Klapki, sandały, skarpety, a nawet specjalne plastry ortopedyczne, których zadaniem jest odciążenie pewnych części naszej stopy lub jej zabezpieczenie przed czynnikami to popularne i powszechnie stosowane rozwiązania w leczeniu problemów z biomechaniką naszego układu ruchu, a także kłopotów ze stopami. Celem ich stosowania jest często skorygowanie istniejącej wady w taki sposób, by poruszanie się nie obciążało naszego ciała zbyt mocno.

Postaw na profesjonalistów – sklep ortopedyczny

Sklep ortopedyczny podiomed.pl to kompleksowa oferta dla osób, które mają problem z mechaniką ruchu, a także próbują dopiero diagnozować owe problemy. Dostępność sprzętu i specjalistów na miejscu sprawia, że diagnozy są szybkie i bardzo trafne. Dodatkowo na miejscu zawsze pracuje podolog, dzięki czemu uzyskamy fachowe doradztwo i wsparcie medyczne w naszych problemach, również w stopie cukrzycowej, która jest bardzo rozpowszechniona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.