Loading...
Dom i rodzinaSport

Sposoby na aktywne spędzanie czasu dla całej rodziny

W dzisiejszych czasach, większość z nas jest zabiegana, pochłonięta własnymi sprawami. Sprawia to, że coraz mniej czasu poświęcamy bliskim nam osobom. Warto jednak zadbać o wzajemne relacje w rodzinie. A nie ma nic lepszego, scalającego więzi niż sport, który daje nam nieograniczone możliwości budowania relacji.

Jakie są zalety aktywnego spędzania czasu?

Rodzinne aktywności na świeżym powietrzu? Nie ma nic zdrowszego! I to nie tylko dla ciała, ale również dla ducha. Ruch sprawia, że nie tylko aktywują się hormony dopaminy, ale ma także działanie terapeutyczne. Koi stres. Dzięki sportom zespołowym wzmacnia wzajemne relacje, co działa dobroczynnie na więzi rodzinne. Czas rodzinnego rozruchu doskonale wspomaga rozwój oraz sprawność intelektualną dzieci. Wiadomo, że przykład idzie z góry, dlatego warto już od najmłodszych lat wpajać młodemu pokoleniu zdrowe wzorce poprzez wspólną aktywność. Wychowanie w takiej postawie sprzyja późniejszym zdrowym nawykom.

Jak spędzać aktywnie czas z rodziną?

Można wiele mówić o tym jak ważne jest wspólne spędzanie czasu z rodziną, ale co zrobić, gdy nie mamy pomysłu jak? Tu z pomocą przychodzą nam rozmaite ośrodki sportu i rekreacji, które oferują bogatą gamę zajęć na swoich obiektach sportowych.

Jednym z takich ośrodków jest Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji imienia Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie. Jest to placówka, która daje wiele możliwości rekreacji, również dla całej rodziny. Położony w miejscu oddalonym od miejskiego zgiełku, dzięki dogodnemu dojazdowi drogą szybkiego ruchu S3 stał się doskonałą bazą wypadową dla osób chcących poznać atrakcje turystyczne Ziemi Lubuskiej.

Wokół nowoczesnych obiektów sportowo-rekreacyjnych rozciągają się leśne trasy Nordic Walking, służące rodzinnym pieszym i rowerowym wyprawom. Kryjące się w okolicznych miejscowościach atrakcje turystyczne i przyrodnicze stwarzają możliwości dla miłośników zwiedzania. Odbywają się tutaj zajęcia z trenerami i instruktorami strzelectwa na nowoczesnej strzelnicy laserowej, pływania, jeździectwa, tenisa stołowego, koszykówki, siatkówki, badmintona, szermierki, tenisa, siatkówki plażowej oraz zajęcia ogólnorozwojowe. Pełen wachlarz zajęć sportowych daje możliwość dostosowania ich do potrzeb oraz umiejętności rożnych grup wiekowych

Atrakcje WOSiRu

Źródło: http://www.drzonkow.pl/PL/426/Dla_Ciebie_i_Rodziny/

WOSiR dysponuje bazą szkoleniowo-konferencyjną pozwalającą na organizację zajęć edukacyjnych lub miejsc pracy twórczej dla przebywających tu osób w różnym wieku. Atrakcję ośrodka stanowi kompleks odkrytych pływalni rekreacyjnych z wydzielonym brodzikiem dla dzieci. Kolejny atut Drzonkowa to zabawy sportowe z animatorami, ogniska na placu rekreacyjno-piknikowym w otoczeniu zarybionych stawów oraz w sąsiedztwie placu zabaw dla dzieci. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów w ofercie można znaleźć przejazdy bryczką, jazdę konną na lonży i kucu. Ośrodek dysponuje zarówno obiektami jeździeckimi, jak również instruktorami jeździectwa uprawnionymi do prowadzenia hipoterapii.

Do atrakcji ośrodka zaliczają się także:

  • siłownia
  • Jaskinia solna, w której można zregenerować siły i zadbać o zdrowie;
  • Odnowa biologiczna, obejmująca dwie sauny fińskie, komorę infra-red, jacuzzi, wodne masaże wirowe, bicze szkockie, dwie przestronne sale do wypoczynku oraz szeroką ofertę masaży i zabiegów.;
  • Zajęcia z aquafitnessu, pilatesu, zumby i jogi;

Ośrodkowi koordynatorzy korzystając z najlepszej w regionie lubuskim bazy sportowo – rekreacyjnej, mogą przygotować bogatą ofertę atrakcji, dostosowaną do indywidualnych potrzeb całej rodziny, zapewniając kompleksową organizację następujących usług:

  • imprez sportowo-rekreacyjnych;
  • spotkań integracyjnych (biesiady, pikniki rodzinne);
  • imprez okolicznościowych np. urodziny na sportowo;
  • wycieczek, obozów szkolnych, półkolonii dla dzieci itp.

Dzięki bazie gastronomiczno-noclegowej, można wybrać dogodne dla siebie miejsce w apartamencie z prywatną sauną, przestronnych pokojach Olimpijczyka (usytuowanego nad pływalnią olimpijską), w Sportowcu (znajdującego się w centrum WOSiR-u) lub w domkach. Dla osób podróżujących karawaningiem lub z przyczepą campingową dostępne jest pole campingowe kat.**.

Bogata oferta ośrodka zachęca do aktywnego spędzania czasu, a szereg atrakcji umożliwia ruch każdemu z członków rodziny. Każdy znajdzie tu coś dla siebie! Warto sprawić, by czas spędzony wspólnie rozwijał pasje i wzmacniał relacje rodzinne. Więcej o atrakcjach w Drzonkowie przeczytasz na stronie http://www.drzonkow.pl/PL/426/Dla_Ciebie_i_Rodziny/ .

Źródło: materiał własny i WOSIR Drzonków

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.