Loading...
Bez kategorii

Suplementacja kolagenem – co warto o niej wiedzieć?

Artykuł partnera.

Kolagen to białko niezbędne dla naszego organizmu. To dzięki niemu nasza skóra jest gładka i elastyczna. Jego niedobór powoduje powstawanie zmarszczek i rozstępów. Kolagen wpływa również na kondycję włosów i paznokci, a także na stawy. Są mocniejsze i bardziej wytrzymałe. Z wiekiem nasz organizm produkuje go jednak coraz mniej, a po 25 roku życia organizm więcej go zużywa niż jest w stanie wytworzyć. To właśnie wtedy zaczynamy dostrzegać pierwsze oznaki starzenia. Co zrobić, żeby temu zapobiec?

Gdzie znajdziemy kolagen?

Żeby zapewnić naszemu organizmowi odpowiednią dawkę kolagenu, musimy dostarczyć go z zewnątrz. Kolagen możemy znaleźć w niektórych produktach spożywczych takich jak golonka, ryby w galarecie, czy kurze nóżki. Kto jednak nie jest fanem takich produktów może uzupełnić niedobory suplementami z kolagenem. Poza głównym składnikiem – kolagenem – zawierają one często dodatkowe składniki, które są niezbędne dla prawidłowego działania kolagenu. Taką substancją jest na przykład witamina C.

Kolagen w tabletkach, saszetkach, a może do picia?

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo suplementów kolagenowych. To, czy jest on w postaci tabletek, czy proszku do rozpuszczenia w wodzie nie ma aż tak wielkiego znaczenia. Najważniejszymi informacjami jest ilość kolagenu oraz forma, w której występuje. Przede wszystkim kolagen powinien być rybi, a nie wieprzowy, ponieważ jest mniej zanieczyszczony i bardziej podobny do ludzkiego.

W tanich produktach kolagen często występuje w postaci hydrolizatu. Niestety w procesie hydrolizacji struktury białek kolagenowych zostają uszkodzone i nie mogą już aktywnie działać. Dużo lepszy jest kolagen w postaci liofilizatu, ponieważ delikatna struktura pozostaje nienaruszona.

kolagen do picia i w tabletkach

Sprawdź, zanim kupisz.

W artykule „Colvita, Collup, Lyocoll – który kolagen wybrać?” opisano, co dokładnie powinien zawierać dobry suplement. Znajduje się tam również porównanie najpopularniejszych produktów.  Przed zakupem warto przeczytać ten artykuł i wybrać produkt najlepiej pasujący do swoich potrzeb.

Poza rankingiem warto też przeczytać recenzje na temat interesującego nas kolagenu. Na przykład kolagen znajdujący się na trzecim miejscu w rankingu suplementów kolagenowych, kolagen Colway Colvita został ciekawie opisany przez Sandrę na blogu Wawrzynowska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.